Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Колишній харківський нардеп закликав Кремль знищити нафтопереробний завод

Фото: СБУ.
Дмитро Святаш переховується на території Росії.

Слідчі встановили, що Дмитро Святаш отримував розвідувальну інформацію через "партійні" зв'язки на Харківщині та передавав її окупантам.

Співробітники Служби безпеки України оголосили підозру трьом колишнім народним депутатам від "Партії регіонів" — Олегу Царьову, Дмитру Святашу та Ігорю Маркову. За даними слідства, вони допомагали Росії під час повномасштабної війни. Зокрема, колишній харківський нардеп Святаш наприкінці березня 2022 року передав Царьову отримані від керівництва Кременчуцького нафтопереробного заводу відомості про успішну роботу підприємства та про впевненість керівників у тому, що їхні потужності не будуть обстріляні Росією. Святаш, за даними слідчих, наголошував на необхідності знищення цього підприємства, аби позбавити підрозділи Збройних Сил України на території Донецької та Луганської областей належного забезпечення пальним.

"Опісля російські війська здійснили ракетний обстріл одного з українських нафтопереробних підприємств. Після нанесення удару підозрювані прозвітували кремлівським "кураторам" про пошкодження об’єктів", - повідомили в СБУ.

Олег Царьов передав окупантам детальні відомості про результати ракетного обстрілу Кременчуцького нафтопереробного заводу. Невдаха-гауляйтер Харківщини Святаш також "зливав" Росії дані про озброєння, час і напрямки руху підрозділів української армії по території регіону.

"Розвіддані зрадник отримував через свої "партійні" зв'язки на території Харківської області", — пояснили в СБУ

Екснардеп зараз переховується на території Росії. Йому оголошена третя підозра за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України.

Відомо, що раніше у Святаша був великий бізнес у Кременчуці: до 2012 року до його корпорації "АИС" входив Кременуцький автозбірний завод, який Україна конфіскувала.

св

Як писав KHARKIV Today, раніше Святашу оголосили підозру за фактом незаконного відчуження понад 200 об'єктів нерухомості та корпоративних прав трьох українських компаній. У серпні 2022 року заарештували його активи на 600 мільйонів гривень. Їх передали до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

У квітні 2022 року заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм повідомив, що у Кремлі готували кандидатуру майбутнього гауляйтера Харкова. Ним мав стати Дмитро Святаш, колишній депутат-регіонал та довірена особа Віктора Януковича у 2004 році. Він мав дочекатися окупації Харкова, а потім з'явитись у місті. Дмитра Святаша судитимуть за державну зраду. У грудні 2022 року Святаша оголосили в розшук.

У квітні 2023 року Шевченківський районний суд Києва дозволив проводити спеціальне досудове розслідування відносно екснардепа Дмитра Святаша за його відсутності.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.