Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Школи окупованої громади Харківщини навчатимуть дітей дистанційно

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Сісти за парти в захопленому Ізюмі учні не зможуть, тому уроки будуть проходити онлайн.

25-30% ізюмських вчителів залишаються на окупованих територіях.

На підконтрольній Україні території продовжать роботу 11 освітніх закладів, які раніше працювали в Ізюмській громаді. Рішення про затвердження мережі закладів освіти Ізюму на 2022/2023 навчальний рік прийняли на засіданні виконавчого комітету Ізюмської міської ради. Навчальний рік для ізюмських ліцеїстів планують розпочати вчасно — 1 вересня. Батьків школярів просять якнайшвидше звернутися до класного керівника або адміністрації свого навчального закладу.

Інші форми навчання не розглядають. Про це KHARKIV Today повідомив заступник Ізюмського міського голови Володимир Мацокін. 

"Наша громада буде діяти чітко відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки і в нашому випадку це буде онлайн-навчання, формуванням якого ми займаємося. Інші форми навчання в нашому випадку є абсолютно неможливими, оскільки, по-перше, територія Ізюмської громади повністю окупована, по-друге, ми не можемо виконати вимоги до навчальних закладів, одне з найперших — це бомбосховище", — пояснив чиновник. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українським школярам розповідатимуть про "русскій мір" і рашизм на уроках

За словами Мацокіна, деякі вчителі не залишили Ізюм. За його підрахунками, приблизно  25-30% вчителів залишаються на окупованих територіях.

"Зараз, відповідно до вимог змін до Кодексу законів про працю, ми будемо оформлювати з ними трудові відносини — розглядається варіант зупинення трудових відносин, те, що дозволяє кодекс. Але ми будемо з цього питання додатково консультуватися з військовою адміністрацією. І я тільки що брав участь у Zoom-конференції Міністерства освіти і науки, де також піднімається питання про те, що оплата праці вчителів, які знаходяться на окупованих територіях, повинна бути. Якщо вони співпрацюють із ворогом, тоді це вже підпадає під Кримінальний Кодекс, безумовно, що такої оплати не може бути", — розповів заступник Ізюмського міського голови.

Мацокін додав, що зараз складно визначити, хто займається колабораційною діяльність.

"Міністр освіти і науки (Сергій Шкарлет) правильно сказав, що оцінку діяльності цієї співпраці може дати тільки суд. Ми не можемо сказати, що є колабораціонізмом з точки зору кримінального законодавства і як оцінити. Кожна ситуація індивідуальна. Він наводив приклад, якщо вчитель згідно української програми навчав дітей, наприклад, математики — є тут ознаки? Напевно, що немає. А якщо він співпрацював, примушував отримувати російські документи про освіту, діяв у відповідності до російської навчальної програми...", — каже чиновник.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лише 10% батьків і вчителів Харківщини — за навчання офлайн

Вчителів для проведення дистанційного навчання має бути достатньо. Міськрада затвердила мережу шкіл, зараз вони готують навчальні плани.

"Якщо якийсь заклад буде визначений, що він не може надавати, наприклад, немає фізика, немає хіміка, немає математика, він знаходиться на окупованій території, то той заклад, на мою думку, він піде на простій", — пояснив заступник Ізюмського міського голови. 

Поки що ізюмські ліцеї не отримували документів про переведення учнів до інших шкіл. Однак на такі документи від батьків чекають. 

"Керівники навчальних закладів зараз враховують буквально у своїх чатах з батьками, кожен класний керівник зараз формує кількість дітей, які будуть охоплені навчанням. Ця кількість буде визначена до однієї особи, оскільки це ж позначається на тарифікації роботи вчителів", — розповів Мацокін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія понівечила 512 шкіл на Харківщині. Більше тільки на Донбасі

За інформацією, яка є в Ізюмської міськради, у місті лишається від 12 000 до 15 000 людей, серед них є діти. Чиновники сподіваються, що перед початком навчального року будуть ті, хто наважиться виїхати на підконтрольну Україні території. У самому Ізюмі навчатися не буде можливості  не тільки тому, що місто досі залишається без мобільного звʼязку та інтернету, а й через перебої зі світлом та відсутність опалення у майбутньому.  

"Там є намагання відкривати заклади та навчати по російській програмі, але я не розумію, як це взагалі можливо, оскільки там немає стабільно світла, а вже про тепло взагалі мови немає, тому що потужності зруйновані", — уточнив заступник Ізюмського міського голови.  

Нагадаємо, в окупованому Ізюмі зруйновані майже 80% будівель та більшість комунікацій.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.