Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Пушкіна в Харкові більше немає

Фото: KHARKIV Today.
Пам'ятник спочатку закрили, а потім забрали.

Пам'ятник Пушкіну міцно заховали в пісок, а через кілька годин демонутвали.

Близько 14:30 9 листопада погруддя демонтували робочі, зовні схожі на комунальних працівників. Вони відмовилися представитися, але запевнили KHARKIV Today, що відвезуть памʼятник Пушкіну на зберігання в надійне місце.

Погруддя буквально "розпеленали" з мішків та зеленої захисної сітки, підняли за допомогою маніпулятора і завантажили на вантажівку. 

Директор департаменту у справах інформації Харківської міської ради Юрій Сидоренко не зміг пояснити, хто це зробив.

Близько 15:00 з'явилася офіційна позиція Харківської міської ради. З їхніх слів, подальшу долю пам'ятника Пушкіну вирішуватимуть харків'яни, але не зараз.

"Його подальша доля — чи буде він зберігатися у музеї, чи йому знайдеться інше місце в культурному та історичному просторі Харкова — вирішуватимуть харківʼяни після Перемоги України. Цей пам’ятник, а, можливо й інші, мають бути збережені, а їхню подальшу долю демократичним шляхом, але вже у мирний час, вирішуватимуть саме харків’яни. Харків є одним з найпостраждаліших міст України від рашистської зброї та агресії. У міській раді розуміють почуття тих харківʼян, які не бажають бачити у своєму місті російські топоніми і поділяють їхнє бажання переосмислити культурне та історичне середовище міста", — пояснили там.

Не виключено, що погруддя Пушкіна може стати частиною експозиції, присвяченої українському національно-визвольному руху, адже перед революцією 1917 року його збиралися знести активісти цього руху.

"Але в який спосіб це питання буде розвʼязане — вирішуватимуть саме харківʼяни після Перемоги України", — уточнили в міській раді.

Нагадаємо, погруддя Пушкіну на площі Поезії декілька разів "червоніло". Його просили перенести до Історичного музею в цивілізований спосіб, але влада не дослухалася. Вранці 9 листопада памʼятник почали закривати наповненими піском мішками. У Харківській міській раді повідомили, що захищають памʼятник від актів вандалізму. 

Уранці 9 листопада начальник штабу спецпідрозділу "Кракен" Костянтин Немічев повідомив про те, що багато хто звертався з приводу "Жесту доброї волі" від Пушкіна, однак він вважає, що цим мають займатися органи влади, а якщо це не працює, то громада повинна діяти.

Представники громадськості звернулися до обласної ради з пропозицією перенести пам'ятник до Історичного музею. Для цього потрібно було ухвалити відповідне рішення та направити його до Міністерства культури. Але в обласному департаменті культури відповіли, що такі рішенні — не в їхній компетенції. Тож активісти громадських організацій готують листа до Мінкульту самостійно. 

Останнім часом біля Пушкіна фотографуються лідери думок, ні на що не натякаючи і ні до чого не закликаючи. Поет Сергій Жадан, командир добровольчого підрозділу "Хартія" Всеволод Кожемяко, боєць "Кракену" Данило Положухно закликали прибрати Пушкіна з Харкова.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.