Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Памʼятник Пушкіну в Харкові сховали за мішками з піском

Фото: KHARKIV Today.
Таким чином памʼятники у місті захищали навесні від ракет і авіанальотів.

Погруддя Пушкіну на площі Поезії декілька разів "червоніло". Його просили перенести до Історичного музею в цивілізований спосіб, але влада не дослухалася. 

9 листопада у соцмережах зʼявилося фото памʼятника Пушкіну "із захистом". Погруддя російського поета на площі Поезії почали закривати наповненими піском мішками. Близько опівдня Пушкін ууже був повністю захований.

У Харківській міській раді оперативно пояснили, чому замурували російського поета. Виявляється, чиновники слідують рекомендаціям Інституту національної памʼяті — захищають памʼятник від актів вандалізму. 

"Стосовно долі памʼятника Пушкіну було звернення до військової адміністрації Харківської області і там відповіли, що, оскільки він має статус національного значення, питання його перенесення повинен вирішувати Кабінет міністрів України. Водночас 01. 11. 2022 року були оприлюднені рекомендації Інституту національної памʼяті, в яких йдеться про те, що "За умови, коли цілісне переміщення технічно неможливе, варто закрити ці об'єкти тимчасовими конструкціями до подальшого розв'язання питання задля уникнення актів вандалізму". Таким чином те, що відбувається зараз з погруддям Пушкіна, цілком відповідає українському законодавству та рекомендаціям Інституту національної памʼяті", — написав директор міського департаменту у справах інформації та зв'язків з громадськістю Юрій Сидоренко у Фейсбук.

Судячи з усього, мер Харкова Ігор Терехов вирішив охороняти пам'ятник імперському поету до останнього. Раніше він говорив, що "Пушкін не винен у тому, що народився Путін" і відмовився перейменовувати вулиці, названі на честь російських поетів Пушкіна та Лєрмонтова у Харкові.

"У чому винен Пушкін, що народився Путін? Тим більше Пушкін — всесвітньо відомий поет, так само як і Лермонтов. Є й інші видатні поети, письменники, художники. Не треба усіх під один гребінець. Ми вчилися на чудових поемах Пушкіна і Лермонтова. І Пушкінська залишиться Пушкінською. У нас є вулиця Пушкінська, у нас є станція метро імені Пушкіна. Це нехай залишається", — заявив у липні Терехов.

Хоча колега Терехова, мер Одеси Геннадій Труханов, уже збирається виносити питання існуваняя пам'ятника Катерині II на сесію міської ради найближчим часом і обіцяє, що на голосуванні щодо долі пам’ятника виступатиме за демонтаж та перенесення його до парку "Імперського та радянського минулого, про ідею створення якого розповідав кілька місяців тому".

ЩО ПЕРЕДУВАЛО "МУРУВАННЮ" ПУШКІНА

Уранці 9 листопада начальник штабу спецпідрозділу "Кракен" Костянтин Немічев повідомив про те, що багато хто звертався з приводу "Жесту доброї волі" від Пушкіна, однак він вважає, що цим мають займатися органи влади, а якщо це не працює, то громада повинна діяти.

Представники громадськості звернулися до обласної ради з пропозицією перенести пам'ятник до Історичного музею. Для цього потрібно було ухвалити відповідне рішення та направити його до Міністерства культури. Але в Департаменті культури Харківської обласної військової адміністрації відповіли, що такі рішенні — не в їхній компетенції. Тож активісти громадських організацій готують листа до Мінкульту самостійно. 

Останнім часом біля Пушкіна фотографуються лідери думок, ні на що не натякаючи і ні до чого не закликаючи. Поет Сергій Жадан, командир добровольчого підрозділу "Хартія" Всеволод Кожемяко, боєць "Кракену" Данило Положухно закликають прибрати Пушкіна з Харкова.

"Навіть в Одесі вже мер та місцеві депутати погодилися демонтувати пам’ятник Єкатерині II, а в "радянському" Харкові ніяк не приберуть Горького з парків та Щорса з вулиць. Так буває, коли вашу місцеву владу контролюють представники ОПЗЖ на зв’язку з Москвою", — написав Кожемяко.

Сергій Жадан давно говорить про те, у чому винен Пушкін.

"Несподівано виникла дискусія з іноземними журналістами про "хороших росіян", про відповідальність усього російського суспільства, про російську культуру, як наріжну складову "русского мира". Ну, власне, росіяни вміють максимально переконливо нагадати світу про свою реальну сутність. Носії культурної спадщини Достоєвського, котрі знищують ракетою гуртожиток, у якому живуть люди з вадами слуху — це саме про теперішню війну. Чи винен Пушкін у тому, що в Росії народжуються військові злочинці? Винен. Звісно, винен. Вони всі винні", — ділився Жадан.

Нагадаємо, памʼятник Пушкіну стоїть у Харкові з 1904 року, рішення про його виготовлення прийняли до 100-річного ювілею поета у 1899 році. 6 листопада памʼятник обмалювали фарбою, комунальники змили її. 

Як писав KHARKIV Today, наприкінці березня памʼятники у Харкові закривали мішками з піском, зокрема, Тарасові Шевченку та Конституції. 

Раніше Харківська обласна рада провалила дерусифікацію і не змогла позбавити Харківський академічний російський театр імені Олександра Пушкіна.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.