Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Психологічна самодопомога: 10 рутинних справ, які заспокоюють

Нескінченно оновлювати новини, вчувати сирени в будь-якому шумі та незнання, що буде завтра — навіть найсильніші люди можуть збожеволіти у такій реальності.

Утім, українцям потрібно залишатись стійкими, а отже необхідно вміти відновлювати внутрішній баланс і спокій. Щоб допомогти вам у цьому, зібрали список із 10 буденних занять, які займуть руки та звільнять думки.

Догляд за собою

Дбати про себе — це не недоречна розкіш під час війни, а базова потреба та своєрідна медитація. Щоб насолодитись сповна, дозвольте собі більше, ніж зазвичай: візьміть ароматний шампунь Davines, який так часто шкодуєте, пройдіть усі етапи глибокого очищення та живлення шкіри обличчя або влаштуйте справжнє спа з пахучими оліями та скрабом.

Творчий макіяж

У перші місяці війни жінки забули про макіяж і косметику — усе це відійшло на дуже далекий план. Але зараз мейкап може стати справжнім порятунком від хаосу навколо. Нанесіть улюблений тональний, додайте ефект засмаги бронзером і яскраві акценти рум’янами. Тепер перейдіть до очей і починайте творити. Якщо так бажає душа, нанесіть усі можливі яскраві та кольорові тіні, щоб створити справжній витвір мистецтва, або ж просто підкресліть красу своїх очей. Одягніть улюблену сукню та влаштуйте посиденьки з кавою.

Активний спорт

Фізична активність — перевірений рецепт і від агресії, і від апатії. Якщо вам потрібно виплеснути емоції, не варто зриватися на близьких і в коментарях в соцмережі, краще взяти до рук гантелі чи пляшки з водою та присідати, поки не запечуть м’язи. Коли потрібно заспокоїтися й вгамувати рій думок в голові, спробуйте йогу з медитацією. Також чудово підійде біг у парку, якщо ви в достатньо безпечному місці.

Прибирання домівки

Те, що ви все життя так ненавиділи, зараз може стати справжнім порятунком від божевілля чи нервового зриву. Коли помічаєте, що оновлюєте новини вдвічі частіше, ніж вони з’являються, — беріть у руки вологу ганчірку та витирайте всі поверхні, які бачите. 

Чудовою ідеєю буде зробити те, що відкладали роками. Розберіть завали мотлоху в комірці. Почистіть шви між плиткою у ванній. Усуньте накип на каструлях та ковшах. Так навколо вас стане чистіше, а ви проведете день без тривожних новин і панічних думок.

Розбір гардероба

Перебрати речі в шафі — це заняття, що поєднує користь для вашого самопочуття, домівки та людей, що потерпають від війни. Для початку витягніть усі речі з шафи. Розкладіть їх на чотири купки: "вдягаю", "хочу вдягати, але потребує ремонту", "більше не вдягатиму", "потрібно викинути". Після цього одяг з третьої категорії акуратно складіть у пакет і занесіть у волонтерський пункт — він стане у нагоді біженцям і приноситиме користь. Речі з другої купки доведіть до ладу: пришийте відірваний ґудзик, ліквідуйте розпорений шов.

Вирощування рослин

Робота на грядці ніколи вас не цікавила? Повірте, інтерес з’явиться миттєво після першої посадженої насінини. Щоб спробувати цей спосіб заспокоєння, не обов’язково їхати на величезний город до бабусі у село, можна влаштувати мінігрядку на підвіконні. Достатньо придбати набір для вирощування мікрогрінів, засіяти у горщик м’яту та базилік або посадити на балконі невелику квітку. Якщо ж хочете чогось масштабнішого, можете зайнятися квітами на клумбі біля під’їзду або ж таки з’їздити в село на город.

Рукоділля до душі

Пам’ятайте: зайняті руки — спокійний мозок. Тому, якщо ви відчуваєте втому, занадто сильну для спорту чи генерального прибирання, спробуйте цей метод. Можна вишити невелику патріотичну картинку, сплести браслет з натурального каміння чи пошити торбу для покупок. Якщо любите грубшу роботу, спробуйте змайструвати якийсь декор для дому, до прикладу, торшер-нічник або дерев’яний органайзер для дрібниць. 

Війна навчила нас не відкладати життя на потім. Якщо ви все життя мріяли навчитися шити чи різьбити по дереву — зараз саме час здійснити своє бажання.

Бездумне малювання

Не потрібно бути художником чи мати диплом зі школи мистецтв, щоб віднайти внутрішній спокій за допомогою малюнка. Просто візьміть папір, олівець і відпустіть лінію, куди її веде підсвідомість. Так у вас на папері може з’явитися зображення рідної покинутої домівки, фантастичні квіти з країни мрій чи примітивний портрет близької людини, за якою сумуєте. 
Ще один варіант — придбати розмальовку або картину, яку потрібно розфарбувати гуашшю за номерами. Особливо актуальними будуть зображення українських міст, патріотичні картинки або полотна українських художників.

Очищення пам’яті

Не хвилюйтеся, ідеться не про вашу пам’ять, а про пам’ять ваших гаджетів. За роки користування на них напевне накопичилась безліч непотрібних файлів, які лише сповільнюють роботу техніки та займають місце для нової інформації. На смартфоні очистіть кеш, почистіть папку "Завантаження" і зайдіть у галерею, звідки можна видалити сотні однотипних фото з докарантинного відпочинку. Теж саме зробіть з ноутбуком: викиньте фото конспектів 10-річної давності, видаліть старі ігри та нарешті наведіть лад у папках зі загадковими назвами "впрвло".

Приготування смакоти

Годі відкладати задоволення на потім. Зайдіть у переповнену папку зі збереженими рецептами, виберіть найапетитнішу страву і починайте творити. Навіть якщо це тришаровий торт у буденну середу — нехай, влаштуйте собі свято! Найкраще обирати складні рецепти: безліч процесів і етапів готування напевне допоможуть бодай на трохи відірватися від війни та жаху навколо. Щоб отримати ще більше задоволення, поділіться готовою стравою зі своїми близькими, самотньою старенькою сусідкою або дітьми-переселенцями, що живуть у школі поблизу.

Якщо війна так глибоко вразила вас, що жоден з наведених вище способів не допомогає, варто звернутися до психолога. Фахівець допоможе подолати страх і навчитись жити у новій реальності.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.