Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Президент призначив ексгенпрокурора послом України у Швейцарії

Підписаний указ президента про призначення Ірини Венедіктової.

За чотири місяці після звільнення з Генпрокуратури Ірина Венедіктова отримала нову посаду.

17 листопада Президент України Володимир Зеленський призначив колишню генпрокурорку України Ірину Венедіктову надзвичайним і повноважним послом України у Швейцарській Конфедерації. Відповідний указ №786/2022 опублікований на сайті президента.

Нагадаємо, ввечері 17 липня Володимир Зеленський підписав два укази — про усунення Івана Баканова від виконання обов'язків голови Служби безпеки України та про відсторонення від посади генеральної прокурорки Ірини Венедіктової.

Президент заявив, що великий обсяг злочинів проти нацбезпеки й зв'язків представників силових структур зі спецслужбами РФ ставить серйозні питання до керівників СБУ і генпрокуратури.19 липня Верховна Рада України звільнила Венедіктову.

У серпні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба підписав подання Президентові України Володимиру Зеленському щодо призначення ексгенпрокурорки Ірини Венедіктової на посаду посла України у Швейцарії. Тоді він заявив, що посол має відповідати певним якостям, у Венедіктової ці якості є.

Ірина Венедіктова, професор кафедри цивільно-правових дисциплін Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, стала радницею Володимира Зеленського з правових питань у 2018 році. Входила до передвиборчого штабу кандидата в Президенти України Володимира Зеленського, була експертом з питань реформи судової системи.

21 липня 2019 року обрана депутаткою Верховної Ради України IX скликання за списком пропрезидентської партії «Слуга народу» (балотувалася під № 3 у партійному списку). 29 серпня 2019 року Венедіктова стала Головою парламентського Комітету з питань правової політики.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.