Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Зеленський відсторонив генпрокурорку Венедіктову і усунув голову СБУ Баканова

Фото: И. Венедиктова.
Ірина Венедіктова більше двох років очолювала Офіс генпрокурора.

Увечері 17 липня Президент України Володимир Зеленський підписав два кадрові укази.

Указом №499/2022 Володимир Зеленський усунув  Івана Баканова від виконання обов'язків голови Служби безпеки України.

"Відповідно до статті 47 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, затвердженого Законом України від 24 березня 1999 року № 551–XIV, усунути Баканова Івана Геннадійовича від виконання обов'язків Голови Служби безпеки України", - сказано в документі.

Одночасно іншим указом Зеленський відсторонив від виконання обв'язків генпрокурора Ірину Венедіктову. Тимчасово виконуючим обов'язки Генпрокурора призначено одного із заступників Венедіктової Олексія Симоненка.

У вечірньому зверненні до українців Зеленський пояснив кадрові рішення так: 

"Сьогодні я ухвалив рішення про відсторонення від посади генерального прокурора та про усунення голови Служби безпеки України. Я відвідав прифронтові регіони – найскладніші. Особисто розбирався з діяльністю зокрема й правоохоронних органів. За результатами цього, як ви вже знаєте, були ухвалені кадрові рішення щодо регіональних керівників сектору безпеки – Херсон, Харків. Конкретні дії та будь-яка бездіяльність кожної посадової особи в секторі безпеки та в правоохоронних органах будуть оцінені. Хочу, щоб мене сьогодні почули й усі, від кого залежить надзвичайно чутливе питання призначення нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Моя позиція як Президента України – конкурс, який відбувся, має привести до цілком логічного рішення про призначення нового керівника. Відповідна людина обрана, і від конкурсної комісії залежить фіналізація цього рішення".

Крім того, президент заявив, що великий обсяг злочинів проти нацбезпеки і зв’язків представників силових структур із спецслужбами РФ ставить серйозні питання до керівників СБУ і генпрокуратури.

"Зареєстровано 651 кримінальне провадження щодо державної зради та колабораційної діяльності працівників органів прокуратури, органів досудового розслідування, інших правоохоронних органів. У 198 провадженнях відповідним особам повідомлено про підозру. Зокрема, понад 60 працівників органів прокуратури та СБУ залишилися на окупованій території і працюють проти нашої держави. Такий масив злочинів проти основ національної безпеки держави і зв’язків, які зафіксовані між працівниками силових структур України та спецслужбами РФ, ставлять дуже серйозні запитання до відповідних керівників. Кожне з таких питань отримає належну відповідь", - сказав Володимир Зеленський.

Нагадаємо, Ірина Венедіктова хірків'янка, пройшла до Верховної Ради за списками "Слуги Народу", була призначена на посаду генпрокурорки 17 березня 2020 року. У червні 2022 року приїздила до Харкова, на місця злочинів. вчинених російською армією.

Зазначимо, Олексій Симоненко — заступник генерального прокурора. Як і Ірина Венедіктова, Симоненко родом з Харківщини, йому 45 років. Заступником генпрокурора став 27 березня 2020 року. 

Івана Баканова призначили головою СБУ у серпні 2019 року. Чутки про його звільнення ходили давно, однією з причин називали швидку окупацію півдня України росйською армією, зокрема Херсона. 29 травня Володимир Зеленський звільнив голову УСБУ в Харківській області Романа Дудіна

"Я приїхав, розібрався, звільнив голову Служби безпеки України в області за те, що не працював на захист міста з перших днів повномасштабної війни, а думав лише про себе особисто. Які мотиви - правоохоронці з'ясують", - розповів глава держави. 

 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.