Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Понад 600 жителів Харківщини постраждали від скажених тварин

Ілюстративне фото
Найчастіше людей кусають хворі коти.

Випадки сказу зафіксовані в усіх районах Харківщини.

Із початку 2023 року у Харківській області зареєстрували 47 випадків сказу у тварин, у тому числі шість — у лисиць. До медзакладів щодо ушкоджень від тварин звернулися понад 2000 людей. У Харківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб прогнозують збільшення випадків сказу.

"Всього з початку року за медичною допомогою з приводу ушкоджень, нанесених тваринами, звернулись 2067 осіб, що майже на чверть більше, ніж за весь минулий рік. Отримали призначення на антирабічне лікування 635 постраждалих (30,7% від тих, що звернулися за допомогою, проти 20,0% торік). Враховуючи наявні на сьогодні ризики, прогнозується посилення епізоотичного (серед тварин) та епідемічного (серед людей) неблагополуччя зі сказу. Існує реальна загроза виникнення сказу в людей у разі несвоєчасного звернення за медичною допомогою", — розповіли у Центрі контролю.

Лише у жовтні на Харківщині вже зареєстрували 12 випадків сказу, у тому числі два трапилися у Богодухівському районі. Востаннє сказ на Богодухівщині фіксували у грудні 2018 року. Хвороба підтвердилася у дев'яти котів (серед них п'ять безпритульних), лисиці та двох собак, одного з яких покусала лисиця. Ці тварини завдали ушкоджень 14 людям, їх направили на антирабічне лікування.

У Центрі контролю нагадали, що при розвитку симптомів сказ не виліковується, хвороба призводить до смерті. Тому жителям регіону радять не підходити до незнайомих та диких тварин. При отриманні ушкоджень від тварин потрібно негайно звертатися до медиків. 

Як писав KHARKIV Today, 7 жовтня у Старому Мерчику (Богодухівський район) безпритульна кішка прийшла до домоволодіння та напала на власницю та її собаку. За три дні у лабораторії підтвердили, що кішка хворіла на сказ.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.