Понад 40 тисяч пенсіонерів Харківської області живуть без виплат в окупації
Отримати гроші пенсіонери із захоплених територій зможуть лише у "Ощадбанку" на підконтрольній Україні території.
Видача пенсій на захоплених Росією територіях заблокована: у Пенсійному фонді стверджують, що гроші на рахунки надходять, але отримати їх на тимчасово окупованих територіях не можна. Про це в ефірі "Українського радіо Харків" розповіла перша заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Харківській області Галина Баєва, предеає "Суспільне".
За її словами, управління Пенсійного фонду отримує численні звернення від пенсіонерів, які не змогли отримати пенсію у березні та квітні у відділеннях "Укрпошти" через те, що деякі відділення не працювали або до робочих відділень було важко дістатися.
"Зараз ці кошти нікуди не поділися, вони акумулюються на рахунках Пенсійного фонду і будуть виплачені у червні разом із пенсією за червень", — пояснила Галина Баєва.
Вона уточнила, що за час війни на пенсії направили понад 10 мільярдів гривень. За попередніми даними, "Укрпошта" повернула близько 470 мільйонів гривень, тобто майже 42 тисячі чоловік на Харківщині не змогли отримати пенсії у поштових відділеннях.
"У цьому випадку підготовка виплатних документів та фінансування здійснюється у повному обсязі не лише на територіях, які підконтрольні Україні, а й тимчасово окуповані", — зазначила Галина Баєва.
Понад 10 000 чоловік, які не змогли отримати пенсію у відділеннях "Укрпошти", скористалися послугою переказів "Швидка копійка" у "Ощадбанку", розповіла вона. Для оформлення такого способу виплати потрібно було звернутися до сервісних центрів офлайн або через електронні послуги Пенсійного фонду.
Із квітня середня пенсія в Україні зросла на 300 гривень.
"На 14% індексується не сама пенсія, а заробітна плата, за якою розраховується сума пенсії. З 1 березня проіндексовано заробітну плату, середня пенсія з 1 квітня збільшилася приблизно на 300 гривень по відношенню до початку року", — розповіла фахівець.
З 18 травня у Харкові та області (на територіях, де не ведуться бойові дії) працюють усі сервісні центри, де можна отримати консультації щодо пенсійних виплат. Так, у Золочівській та Дергачівській громадах людей консультують телефоном.
Нагадаємо, до пенсіонерів зі звільнених населених пунктів виплати доїжджають не одразу. Жителі Малої Рогані наприкінці травня отримали пенсію вперше від початку війни. Село звільнили наприкінці березня.
Як писав KHARKIV Today, 31% території Харківської області тимчасово окуповано, 5% були звільнені від російських загарбників.