Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Понад 30 випадків насильницького зникнення людей задокументували на Харківщині

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Багато жителів Харківської області катували.

Моніторингова місія ООН із прав людини в Україні представила звіт про ситуацію з правами людини в Україні, який охоплює період із 1 серпня по 31 жовтня.

У Харківській області місія ООН задокументувала 34 випадки насильницького зникнення та затримання людей російськими окупантами й пов'язаними з ними озброєними групами під час окупації територій. Мешканців били, катували та ґвалтували. Відповідний звіт опублікований на сайті Організації об'єднаних націй.

"Сім звільнених жертв повідомили Моніторинговій місії ООН, що під час тримання під вартою їх піддавали катуванням і жорстокому поводженню, зокрема побиттям і сексуальному насильству. Мало того, жертв тримали в імпровізованих місцях тримання під вартою, без доступу до санітарних споруд або сонячного світла і погано годували", — сказано у звіті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Письменника Володимира Вакуленка вбили з пістолета Макарова

Крім того, моніторингова місія ООН документувала злочини окупантів в Ізюмі. У місцях масового поховання в Ізюмі було ексгумовано 447 тіл. У звіті зазначають, що це — цивільні люди та військовослужбовці. Одним із задокументованих місією фактів було вбивство російськими окупантами 70-річного судово-медичного експерта.

"ММПЛУ [Моніторингова місія ООН із прав людини в Україні — ред.] задокументувало той факт, що серед жертв були цивільні особи, які були вбиті безпосередньо внаслідок бойових дій, цивільні особи, вбиті незаконно, цивільні особи, які померли через вплив стресу на здоров'я в результаті бойових дій або відсутність доступу до медичної допомоги, цивільні особи, які померли з природних причин, та військовослужбовці. В одному випадку, задокументованому ММПЛУ, російські збройні сили 7 травня вбили місцевого судово-медичного експерта (чоловіка з інвалідністю, якому було майже сімдесят років), намагаючись реквізувати його автомобіль", — повідомили у звіті.

Як писав KHARKIV Today, за час війни у Харківській області зареєстровано майже 9500 воєнних злочинів та злочинів, пов'язаних із виправдовуванням збройної агресії Російської Федерації.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.