Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Майже 9500 воєнних злочинів зафіксували в Харківській області

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Здебільшого злочини стосуються порушення законів та звичаїв війни.

Прокурори розслідують обстріли, вбивства, незаконне позбавлення волі, мародерства та зґвалтування, що вчинили окупанти.

За час війни у Харківській області зареєстровано майже 9500 воєнних злочинів та злочинів, пов'язаних із виправдовуванням збройної агресії Російської Федерації, з них 98% стосуються порушення законів та звичаїв війни. Про це повідомив прокурор Харківської області Олександр Фільчаков на сесії Харківської обласної ради.

"Із вказаної кількості злочинів більше 6600 пов'язані з нападами чи бомбардуваннями будь-якими засобами цивільної інфраструктури, 84 — убивствами, 303 — незаконним позбавленням волі, 1500 — мародерствами та 7 фактів зґвалтувань", — розповів Фільчаков.

Крім того, прокурори здійснюють процесуальне керівництво за фактами загибелі 1635 та поранення 2563 цивільних людей, повним або частковим руйнуванням понад 13 500 об'єктів у Харківській області.

Двадцять кримінальних проваджень стосуються вивезення зерна та техніки російськими військовими, знищення майнових комплексів зернових терміналів, елеваторів та посівів зернових культур.

Наразі у справах щодо виправдовування збройної агресії Росії вже оголосили підозру 78 людям, у тому числі 18-ти військовослужбовцям Росії, найманцям приватної військової компанії та учасникам "ДНР".

Обвинувальні акти в суд направили стосовно 47 людей. Вирок уже отримали 34 людини, у тому числі двоє російських військових. Їх ув'язнили на 11,5 років.

Майже 2500 злочинів стосуються основ національної безпеки. У цих кримінальних провадженнях підозру отримали 368 людей, у тому числі 212 колаборантів, 102 зрадники та 28 пособників державі-агресору.

"Фігурантами стали голови територіальних громад, їх заступники, депутати міських, сільських та селищних рад. У справах за фактами вчинення злочинів проти основ національної безпеки до суду направлено обвинувальні акти стосовно 125 осіб, із яких 51 особа вже засуджена", — повідомив Фільчаков.

Як писав KHARKIV Today, фіксувати злочини російських окупантів на звільнених територіях Харківської області допомагали харківським правоохоронцям експерти з Нідерландів та експерти Національної жандармерії Франції.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.