Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Питання про призначення виборів мера Харкова не потрапило до порядку денного Верховної Ради

Комітет Верховної Ради чекає копію рішення Харківської міськради.

У Харківській міськраді заявили, що відправили копію рішення про дострокове припинення повноважень Геннадія Кернеса до комітету. Однак в комітеті кажуть, що її ще не отримали.

2 березня на пленарному засіданні Верховної Ради не розглядали питання про призначення виборів мера Харкова.

На сайті Верховної Ради вказано, що нардепи призначили вибори сільського голови Коларівки (Бердянський район, Запорізька область), Малолюбашанського сільського голови (Рівненська область), Теребовлянського міського голови (Тернопільська область), Липовецького міського голови (Вінницька область) і Комарнівського міського голови (Львівська область).

Під час пленарного засідання харківський нардеп від "Слуги Народу" Олександр Бакумов звернувся з трибуни до харківської влади із закликом відправити всі необхідні документи до Верховної Ради, щоб нардепи могли призначити вибори мера. Поки, на його думку, відбувається тільки листування між профільним комітетом і харківською владою.

"Територіальна громада Харкова має право зробити свій вибір. На сьогодні відбувається листування між профільним комітетом парламенту та місцевою владою. Однак до сьогодні в порядку денному засідання Верховної Ради немає проєкту постанови про призначення позачергових виборів мера Харкова. Упевнений, що більшість народних депутатів, які представляють Харків, знають, що Харкову необхідно обрати нового міського голову. Закликаю харківську владу, секретаря Харківської міськради, депутатів підготувати повний перелік документів і направити його до Верховної Ради України, щоб вона могла призначити позачергові вибори", — сказав Бакумов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова партії "Слуга Народу" посперечався про призначення дострокових виборів мера Харкова

Як пише "Суспільне" з посиланням на заступника директора юридичного департаменту міськради В'ячеслава Басараба, Харківська міськрада відправила завірену копію рішення про дострокове припинення повноважень Геннадія Кернеса до комітету Верховної Ради з питань організації державної влади 24 лютого. Однак в комітеті заявили, що документи поки не отримували.

"Документи від Харківської міськради ще не надходили. 27 січня комітет звернувся до міськради. 24 лютого міська рада прийняла до відома факт смерті Геннадія Кернеса", — повідомив помічник нардепа і члена комітету Олександра Качури.

Інформацію підтвердив і член комітету Віталій Безгін, зазначивши, що поки "нема чого виносити на комітет".

Відзначимо, наступне засідання комітету заплановане на 3 березня, однак на порядку денному немає питання про призначення виборів мера Харкова.

Нагадаємо, профільний комітет Верховної Ради розглядав питання про призначення виборів мера Харкова 27 січня. Однак дійшов висновку, що не може передати питання Верховній Раді, оскільки не отримав копії документів — свідоцтва про смерть мера Геннадія Кернеса або рішення Харківської міськради про визнання мера померлим. Нардепи написали до міськради звернення з проханням припинити повноваження Геннадія Кернеса. На сесії 24 лютого Харківська міськрада проголосувала за дострокове припинення повноважень Кернеса.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.