Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Підозрюваний у хабарі депутат із Харкова отримав у спадок три мільйони гривень

Фото: УНІАН
Також у 2021 році Андрій Одарченко отримав півмільйона зарплатні у Верховній Раді.

Андрій Одарченко подав декларацію про доходи та майновий стан за 2021 рік.

Документ опублікований в Єдиному державному реєстрі декларацій.

Народний депутат задекларував зарплатню, отриману у 2021 році у Верховній Раді — 578 774 грн, а у Державному біотехнологічному університеті, де він був обраний ректором два роки тому, але так і не позбувя мандату, його заробіток склав 14 803 грн. Також Одарченко задекларував майже 3 млн грн, які отримав у спадщину від громадянки України Лідії Одарченко.

У документі вказано, що Андрій Одарченко має право безоплатного користування квартирою у Харкові площею 51 кв.м, що знаходиться у власності Миколи Степановича Одарченка. Крім того, Андрій Одарченко орендує готельний номер у комплексі "Киїів" Управління справами Апарату Верховної Ради України, а також земельну ділянку у Харкові площею майже 200 кв. м, що належить Харківській міській раді.

Донька Алла та син Микола мають право на безоплатне користування квартирою площею 91,8 кв. м у Харкові, нерухомість належить громадянину України Сергію Порошину.

У грудні 2020 року Андрій Одарченко став власником автомобіля Mercedes-Benz GLS 350 2017 року випуску. Вартість авто становить 1,720 млн грн.

У 2021 році нардеп мав готівкою 400 тис. грн, на рахунку в "ПриватБанку" — майже 59 тис. грн. У грудні 2020 року нардеп узяв кредит у "ПриватБанку" в сумі майже 277 тис. грн.

Як писав KHARKIV Today, харківському нардепу, який давав хабар у біткоїнах, продовжили запобіжний захід. Андрій Одарченко продовжує працювати у Верховній Раді.

Нагадаємо, Одарченка затримали у Києві 21 листопада. Нардеп хотів підкупити голову Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафу Найєма. Він пропонував йому хабар у криптовалюті Bitcoin в еквіваленті 50 000 доларів в обмін на те, що посадовець посприяє виділенню коштів на відновлення Державного біотехнологічного університету в Харкові, ректором якого є Одарченко. 

У листуванні з Найємом, яке відбувалося у секретному чаті, Одарченко говорив, що не вірить у Харків і місто доведеться віддати Росії.

22 листопада Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення про міру запобіжного заходу Одарченку. Йому призначили тримання під вартою до 20 січня 2024 року, однак дали право внести заставу у розмірі 15 мільйонів гривень. Наступного дня стало відомо, що Одарченко вийшов зі слідчого ізолятора під заставу. Того ж дня, 23 листопада, Одарченка виключили із партії "Слуга народу".

11 січня Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро України завершили розслідування по справі Одарченка.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.