Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Під тимчасовою окупацією залишаються 7000 гектарів лісів Харківщини

Ілюстративне фото: ХОВА
Через війну в області сталося більше 100 пожеж.

Збитки через спалені ліси можуть сягнути мільярдів гривень.

У лісах Харківської області сталося 136 пожеж, 105 із них — унаслідок дій російських окупантів. За допомогою дистанційного зондування земель зафіксували близько 2000 випадків теплових аномалій. Усі вони виявлені на деокупованій території. Попередньо встановлено, що через пожежі могли постраждати 20 000 гектарів лісів. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.

"За попередніми підрахунками, від полум'я могли постраждати понад 20 тисяч гектарів лісу. Збитки можуть сягати 100 млрд грн. Наразі точні розміри збитків встановити неможливо через мінну небезпеку на території лісів та наближеність до зони бойових дій", — розповіли у ХОВА.

За інформацією ХОВА, найбільше постраждали через війну Ізюмське, Куп'янське, Вовчанське та Чугуєво-Бабчанське лісові господарства. У цих лісгоспах було найбільше пожеж, загарбники знищили там майже всю протипожежну техніку та обладнання.

Загальна площа лісів у Харківській області складає майже 420 000 гектарів. Розмінування потребують 170 000 гектарів лісів. Наразі розмінували 616 гектарів. В окупації на Куп'янщині перебувають понад 7000 гектарів лісів.

"На жаль, окупанти не лише чинять терор проти мирного населення, але і знищують екосистеми нашої країни. Аби провести ретельний огляд лісів Харківщини необхідно гуманітарне, широкомасштабне розмінування. На відновлення лісів може знадобитися десятки років", — сказав заступник голови Харківської обласної військової адміністрації Євген Іванов.

ліс
Фото: ХОВА

Як писав KHARKIV Today, понад 570 000 гектарів сільськогосподарських земель у Харківській області досі потенційно заміновані. Харківщина входить до дев'яти регіонів України, які потребують гуманітарного розмінування. Водночас регіон не увійшов до переліку пріоритетних для розмінування сільськогосподарських земель. Такими названі Черкаська та Миколаївська області.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.