Харківська область не ввійшла до переліку на пріоритетне розмінування сільгоспземель
У Міноборони розробили план заходів із розмінування сільськогосподарських земель для проведення посівної.
За попередніми оцінками, у дев’яти областях України треба обстежити та розмінувати близько 470 000 гектарів земель сільськогосподарського призначення. Йдеться про Дніпропетровську, Запорізьку, Київську, Миколаївську, Сумську, Харківську, Херсонську, Чернігівську та Черкаську області. План гуманітарного розмінування у цих регіонах затвердили під час засідання Національного органу з питань протимінної діяльності 20 березня.
У Міноборони повідомили, що першочергово заходи з обстеження та розмінування здійснюватимуться в регіонах, де проблема забруднення територій є найбільш актуальною, а очищення сільгоспугідь – найбільш економічно обґрунтованим. Такими визнані території двох областей - Миколаївської і Черкаської. У Миколаївській області гуманітарне розмінування вже розпочалося.
"У першу чергу зусилля з розмінування будуть спрямовані на малозабруднені землі з багаторічними насадженнями, чи заплановані під посів овочевих та баштанних культур. Також сьогодні ухвалено важливе рішення провести максимально широку інформаційну та роз’яснювальну роботу серед населення щодо ризиків, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами, розглянуто важливі рішення, що сприятимуть пришвидшенню гуманітарного розмінування територій", - зазначила Перший віцепрем'єр-міністр – міністр економіки, голова Міжвідомчої групи з питань гуманітарного розмінування Юлія Свириденко.
Громади в регіонах мають подати інформацію щодо щільності замінування до обласних військових адміністрацій. У залежності від засміченості земель вибуховими предметами землі розподілять на три категорії:
- низька – території, де не велися бойові дії, але існує ймовірність виявлення ВНП;
- середня – деокуповані території, які потрапляли в зону постійних обстрілів, здійснювали свою діяльність військові формування і на яких є висока ймовірність виявлення ВНП;
- висока – території поблизу лінії бойового зіткнення, стосовно яких є інформація щодо встановлених мінних полів та застосування засобів дистанційного мінування.
"Інформацію щодо сільськогосподарських земель за щільністю забруднення та категоріями економічної доцільності готують територіальні громади та подають її до обласної військової адміністрації. За підсумками засідання Національного органу з питань протимінної діяльності ОВА мають забезпечити проведення весняно-польових робіт та не допустити невикористання розмінованих земельних ділянок", - повідомили в Мінекономіки.