Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Первомайський не змогли перейменувати з восьмої спроби

Фото: Первомайська міська рада
1
Місто не перейменували на Добродар.

Рішення про перейменування Первомайського ухвалюватиме Верховна Рада.

25 січня у Первомайському Лозівського району пройшла сесія міської ради. Одним із питань, винесених на пленарне засідання, було перейменування міста. Проте депутати знову не схотіли перейменовувати Первомайський на Добродар, назву якого підтримала більшість жителів міста.

"І вже вкотре опозиційники заблокували рішення про перейменування міста. Міський голова Микола Бакшеєв підсумував заходи, які провела міська влада разом з громадою, щоб місто позбавилось старої назви. Вони визнані вірними та законними", — повідомили у Первомайській міській раді.

Деякі депутати Первомайської міської ради відправляли лист до Харківської обласної ради, де пропонували перейменувати Первомайський у Холоднояр. Як зазначив мер Первомайського Микола Бакшеєв, це суперечило вибору людей. Облрада депутатам відмовила.

"Опозиційним депутатам вказали, що їх дії не в правовому полі", — розповів Бакшеєв.

Як писав KHARKIV Today, у Первомайському проводили голосування за нову назву міста наприкінці січня 2023 року. Топонімічна комісія відібрала 15 варіантів назв міста, за які могли голосувати мешканці. Після другого туру найбільше голосів набрав Добродар. Однак на сесії депутати провалили голосування.

За два місяці, 29 червня, Микола Бакшеєв знову виніс на голосування питання щодо надання Первомайському назви Добродар. Однак і цього разу голосів не вистачило. У липні у Первомайському почали нове громадське опитування. Найбільше голосів знову віддали назві Добродар. Однак на сесії 27 липня депутати не підтримали нову назву. Після цього питання неодноразово виносили на розгляд сесії, однак депутати не хочуть обирати нову назву місту. Голосування зривали опозиційні депутати від колишньої проросійської "ОПЗЖ" та представники "Блоку Кернеса".

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.