Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Первомайському вибрали нову назву міста

Фото: Микола Бакшеєв
Другий тур голосування завершився.

Остаточне рішення щодо надання Первомайському нової назви має ухвалити Верховна Рада України.

У вівторок 25 квітня відбулося засідання топонімічної комісії Первомайської міської ради щодо перейменування міста. Члени комісії підрахували результати другого туру голосування. Більшість людей, які взяли участь в опитуванні, підтримали назву — "Добродар". Про це повідомив мер Первомайського Микола Бакшеєв.

"Голоси за назву міста розподілилися наступним чином: за назву "Добродар" віддали свої голоси 634 жителі громади, що склало 80%, за назву "Хлібодар" проголосувало лише 129 представників громади, що, відповідно, склало 20% від усіх, хто проявив свою громадську позицію та взяв участь у голосуванні", — розповів Бакшеєв.

Усього у другому турі голосування за нову назву Первомайського взяли участь 763 людини. із них 603 учасники голосували онлайн (на платформі e-DEM) і 160 — офлайн, у Центрі надання адміністративних послуг Первомайського.

Тепер на 38-му сесію Первомайської міської ради винесуть проєкт рішення "Про затвердження клопотання до Харківської обласної ради щодо внесення подання до Верховної Ради України про перейменування міста Первомайський Харківської області". Сесія відбудеться цього тижня.

бак
Інфографіка: Микола Бакшеєв

Як писав KHARKIV Today, 23 січня у Первомайському стартувало голосування за нову назву міста. Топонімічна комісія відібрала 15 варіантів назв міста, за які могли голосувати мешканці.

Голосування розпочалося 10 березня. У ньому могли взяти участь тільки мешканці міста. Учасникам голосування пропонували обрати з таких назв: Добродар, Холодноярськ, Златопіль, Хлібодар, Квіточ, Світоч, Озерянськ, Сиваш, Янголів та Миропіль.

Перший тур голосування завершився 9 квітня. У трійку лідерів вийшли назви — Хлібодар, Добродар і Холодноярськ. У другий тур потрапили перші дві. Другий тур голосування розпочався 12 квітня, учасники обирали між "Хлібодаром" і "Добродаром".

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.