Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Депутати провалили перейменування Первомайського

Фото: соцмережі
Депутати трьох фракцій під егідою колишніх проросійських сил відмовились голосувати за Добродар.

Депутати Первомайської міської ради провалили перейменування міста на комісії,  потім зірвали голосування за перейменування в залі.

Швидкого перейменування міста Первомайський не буде. Навіть після року повномасштабної війни депутати тримаються за радянську назву і відмовляються приймати рішення про перейменування міста на Добродар. Такий варіант переміг під час голосування, яке тривало кілька місяців.

За перейменування були тільки депутати двох фракцій - "Батьківщина" і "Слуга Народу", але вони у міській раді в меншості. Натомість представники забороненої проросійської ОПЗЖ разом з колегами з Блоку Світличної та " Блоку Кернеса — Успішний Харків" або не голосували, або були проти, або взагалі не з'явилися до сесійної зали.

"Дев'ятеро представників "ОПЗЖ" взагалі не хотіли брати участь і не з'явилися на сесію. З шістнадцяти депутатів, що були в залі, рішення підтримали дев'ятеро. Ми, звісно, будемо продовжувати й надалі інформаційну кампанію щодо того, чому місто має бути перейменоване. Звісно, я міг би, як Понтій Пілат, умити руки після цього голосування, але ми "будемо й надалі вимішувати це тісто", - розповів KHARKIV Today міський голова Первомайського Микола Бакшеєв. 

Виносити це питання ще раз на комісію або в зал поки що не будуть, аби не наразитися на той самий результат. Очільник міста сподівається, що будуть якісь зрушення після того, як президент підписав Закон про засудження і заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії, який називають важливим кроком у справі дерусифікації і деколонізації. Можливо, громадам дадуть певний час на самостійне перейменування, а якщо цього не відбудеться, то змусять це зробити централізовано.

У Первомайській громаді, за даними соцопитування, більшість мешканців розуміють, що треба позбуватися "радянщини". Таких, говорить Бакшеєв, 70%, але у той же час тільки 20% мешканців готові перейменовувати власне місто.

"Це для них просто зручно. Депутати нам на сесії намагалися довести, що Первомайський названий взагалі не на честь радянського свята, а на честь робітничих протестів в Чикаго, які почалися 1 травня (у 1886 році сотні тисяч робітників найбільших промислових центрів США вимагали впровадження 8-годинного робочого дня - Авт.). І що це, значить десятки міст по Україні названі на честь цих подій в Чикаго?" - обурюється Бакшеєв.

Міський голова обіцяє не кидати справу щодо декомунізації Первомайського і не виключає, що доведеться поза рішенням міської ради подати прохання до Верховної Ради про перейменування.

Нагадаємо, 23 січня у Первомайському стартувало голосування за нову назву міста. Таке рішення було прийняте на засіданні топонімічної комісії, де відібрали 15 варіантів назв міста, за які можуть голосувати мешканці. У другому турі переможцем став Добродар, за нього віддали найбільше голосів.

У новітній історії Харківської області міста ще не перейменовували. У 2016 році, коли Україна боролася з комуністичною спадщиною в топоніміці, нові назви отримали близко 40 сіл та селищ в Харківській області: селище Червоний Донець стало просто Донцем, селище Комуніст — Докучаївським і так далі. Тоді ж, у 2016 році, Верховна Рада мала перейменувати і місто Первомайський.  

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.