Перше довічне позбавлення волі. У Харкові засудили одного з навідників ракет на обласну адміністрацію
Через російський ракетний удар 1 березня загинула 31 людина.
13 листопада Київський районний суд Харкова виніс вирок 38-річному чоловікові, який допоміг росіянам скорегувати удар по будівлі Харківської обласної військової адміністрації. Чоловіка визнали винним та призначили йому покарання у вигляді довічного позбавлення волі та конфіскації майна.
Слідчі встановили, що чоловік збирав інформацію про українську армію та інфраструктуру Харкова з лютого по квітень минулого року. Він вів спостереження та опитував місцевих мешканців. Потім передавав інформацію двом російським кураторкам. Зокрема, чоловік розповів про те, що у Будинку рад нібито знаходяться українські захисники.
"Харків'янин передавав розвіддані через заборонену в Україні соцмережу двом жінкам, які працюють на російські спецслужби. Одна з них нині проживає у Москві. У 2014 році вона перебувала на окупованій території в Донецькій області, де проходила службу у лавах так званої "ДНР" як медсестра. Інша кураторка мешкає у м. Санкт-Петербург і є очільницею проросійської організації "Спасем Донбасс", — розповіли у Харківській обласній прокуратурі.
Окрім цього, чоловік публікував у соцмережах повідомлення, у яких заперечував збройну агресію Росії проти України. В одному з них йшлося про те, що начебто у Мерефі американські вчені проводять випробування небезпечних біологічних препаратів на пацієнтах.
Під час обшуку вдома у підозрюваного знайшли комп'ютерну техніку, що підтверджує його підривну роботу, карабін, набої, корпус гранати. Від моменту затримання підозрюваний не визнавав своєї провини.
"Суспільне. Харків" із залу суду повідомляє, що 38-річний засуджений Денис Панікаров не визнає себе винним, але одразу після затримання написав заяву про те, що хоче потрапити на обмін до Росії і не бажає залишатися в Україні.
Чоловіка визнали винним за ч. 2 ст. 111, ч. 2 ст. 436-2, ч. 1 ст. 263-1, ч. 1 ст. 263 (державна зрада, поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування збройної агресії Росії проти України, незаконне перероблення вогнепальної зброї, зберігання вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу, придбання, носіння, зберігання боєприпасів без передбаченого законом дозволу, зберігання вибухових речовин без передбаченого законом дозволу) Кримінального кодексу України.
Нагадаємо, будівля ХОВА зазнала руйнувань під час ракетної атаки 1 березня 2022 року. По центру Харкова влучили двома крилатими ракетами. Унаслідок обстрілу загинула 31 людина.
У серпні минулого року правоохоронці затримали навідника на Будинок рад. Служба безпеки України з'ясувала, що чоловік є колишнім працівником правоохоронних органів. У 2019 році його завербував кадровий співробітник Федеральної служби безпеки Росії під час перетину російського кордону. Росіяни обіцяли навіднику російське громадянство за успішне виконання вказівок.
"Після отримання оперативного псевдоніма та проходження інструктажу, зокрема щодо заходів конспірації, зловмисник був переведений в "режим очікування". Після початку повномасштабного вторгнення рф, на зв'язок з ворожим агентом вийшов його російський "куратор" і поставив завдання щодо проведення розвідувально-підривної діяльності на сході України", — розповідали тоді в СБУ.