Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Російському агенту, який навів на будівлю обласної ради у Харкові, загрожує довічне ув'язнення

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today.
Чоловіку оголосили підозру та відправили під варту.

Навідником виявився колишній працівник правоохоронних органів.

Співробітники Служби безпеки України продовжують слідчі дії з агентом ФСБ РФ, який розвідував позиції української армії на східному фронті та передавав геолокації міської інфраструктури. Зокрема, завдяки його координатам окупанти вдарили по будівлі обласної державної адміністрації 1 березня. Чоловіку оголосили підозру за статтею "державна зрада", йому загрожує довічне ув'язнення. Про це повідомили у Службі безпеки України.

Слідчі встановили, що зловмисник передавав росіянам інформацію по закритих каналах електронного зв’язку у вигляді текстових файлів з детальним описом об’єктів та інформацією про перебування в них людей.

Як з'ясувала СБУ, навідник є колишнім працівником правоохоронних органів. У 2019 році його завербував кадровий співробітник Федеральної служби безпеки Росії під час перетину російського кордону. Росіяни обіцяли навіднику російське громадянство за успішне виконання вказівок.

"Після отримання оперативного псевдоніма та проходження інструктажу, зокрема щодо заходів конспірації, зловмисник був переведений в "режим очікування". Після початку повномасштабного вторгнення рф, на зв’язок з ворожим агентом вийшов його російський "куратор" і поставив завдання щодо проведення розвідувально-підривної діяльності на сході України", — розповіли в СБУ.

Під час обшуку за місцем проживання навідника виявили протипіхотні міни, вогнепальну зброю з боєприпасами та радіостанції, комп’ютерну техніку та засоби зв’язку.

Агенту повідомили про підозру та обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

"За сукупністю вчинених злочинів, йому загрожує довічний строк позбавлення волі", — зазначили в СБУ.

Зазначається, що коригувальник розумів, на кого працює і кому передає інформацію під час війни.

Нагадаємо, коригувальника затримали в Харкові. 37-річний харківʼянин був агентом спецслужб Російської федерації. Він відкрито висловлював підтримку Росії у війни проти України, діям збройних формувань окупантів, зокрема, кадирівців. В обласній адміністрації, запевнив він своїх кураторів з Росії, знаходився штаб "Азову". Під час ракетного удару 1 березня в ХОВА загинули 29 чоловік, зокрема волонтери.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.