Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Олена Зеленська попросила Париж відновити лікарню на Харківщині

Фото: Володимир Мацокін / Facebook
У Франції відбулася міжнародна конференція "Солідарність з українським народом".

Перша леді України звернулася до підприємців, громадських діячів, мерів міст Франції та представників інших країн.

Перша леді України Олена Зеленська на міжнародній конференції "Солідарність з українським народом" у Парижі розповіла про лікарню в місті Ізюм, яка постраждала через окупантів, та закликала допомогти відновити її. Це — опорна лікарня для кількох районів області, у якій щорічно лікувалися майже 150 000 людей. Тепер її треба відновити з руїн.

"Саме для таких завдань я створила свою фундацію. Фундація, яка разом з іншим благодійними проєктами допомагає відновленню України. Наша мета — допомогти життю перемогти. У мене є чітка місія візиту в Париж — я тут перед вами через Ізюм. Через Ізюмську міську лікарню. Я запрошую вас допомогти саме цій лікарні. Це головне завдання моєї фундації зараз. Станьте більшими, ніж ви були до цього моменту. Долучайтеся до загальної перемоги, долучайтеся до відбудови", — сказала Олена Зеленська, передає "Укрінформ".

Перша леді розказала на зустрічі про легендарного травматолога Ізюмської лікарні Юрія Кузнєцова, який зайшов на зміну в лікарню в ніч проти 6 березня цього року, зміна тривала до вересня — доки Ізюм не був звільнений від російських окупантів. Лікарня працювала у підвалі, попри постійні обстріли, Юрій Кузнєцов з іншими працівниками жив у лікарні. Він рятував людей і допомагав малюкам з'являтися на світ.

"За ці місяці Юрію довелося стати і хірургом — а я нагадаю, він травматолог — і навіть акушером. У підвалах лікарні він допоміг народитися дев'ятьом малюкам. І життя сотень людей були врятовані завдяки тому, що одна людина залишилася і змогла стати більшою, ніж була до того", — зазначила Зеленська.

Збір коштів на відновлення Центральної міської лікарні Піщанської Богоматері в Ізюмі розпочали у листопаді, коли Олена Зеленська презентувала фундацію в Лондоні.

Нагадаємо, російські окупанти зруйнували лікарню в місті Ізюм та знищили комп'ютерний томограф. Із нього витягли системні плати та інші деталі.

Як писав KHARKIV Today, наприкінці листопада Президент України Володимир Зеленський нагородив ізюмського травматолога Юрія Кузнєцова орденом "За мужність" III ступеня.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.