Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Окупанти знищили лікарню в Ізюмі й розібрали томограф на запчастини

Фото: Володимир Мацокін / Facebook
МОЗ закупило обладнання для лікарень, які знаходяться на деокупованих територіях.

Російські окупанти зруйнували лікарню в місті Ізюм та знищили комп'ютерний томограф. Із нього витягли системні плати та інші деталі.

Міністерство охорони здоров'я України вирішує питання надання комп'ютерного томографа Ізюмській лікарні. Це може бути стаціонарний апарат або пересувний. Про це повідомив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

"Питання щодо комп'ютерного томографа, наприклад, який зруйнований в Ізюмі, це питання, що буде потребувати знову вирішення. Ми, МОЗ, завершили закупівлі, але технічно зараз опрацьовується — чи зможе лікарня там, де він стояв, викинути старий, який зруйнований (всі плати повиривали, все, що тільки можна), чи можемо поставити в цей заклад новий комп'ютерний томограф, чи все ж таки нам треба переорієнтувати й старатися поставити з допомогою міжнародних партнерів пересувний комп'ютерний томограф, який дозволить нам забезпечити швидку діагностику при інсультах і при політравмі", — сказав Ляшко.

При закупівлі медичного обладнання Міністерство охорони здоров'я зробило резерв у вигляді 25% обладнання, щоб одразу після деокупації населеним пунктам передавати його до лікарень. Обладнання зберігається на національному складі. Це — монітори пацієнта, наркозно-дихальна апаратура, апарати штучної вентиляції легенів, УЗД-апарати.

Представники МОЗ та Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф оглянули медзаклади на звільнених територіях Харківської області. У населених пунктах одразу залишили бригади, які там чергують. Під час візиту оцінили ступінь руйнації медичних закладів та обладнання в них, частину обладнання окупанти знищили, частину вкрали. Як зазначив Віктор Ляшко, потреба по кожній лікарні вже з'ясована.

Обладнання надходитиме до деокупованих територій від МОЗ. Частина цього обладнання вже є у мобільному шпиталі, який розгортають в Ізюмі. Вирішується питання щодо зруйнованого окупантами хірургічного корпусу Ізюмської лікарні.

"Чому в Ізюмі? Бо там найбільше руйнування і хірургічна частина лікарень, хірургічний блок, відновленню не підлягає, тому зараз буде шпиталь, для того, щоб в подальшому спроєктувати — ми будемо робити, чи відновлюємо зруйноване, чи будуємо окремий хірургічний корпус", — сказав Ляшко.

Як писав KHARKIV Today, в Ізюмі розгорнуть мобільний шпиталь, де надаватимуть хірургічну допомогу. Він буде повністю забезпечений обладнанням та медикаментами.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.