Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Зеленський нагородив травматолога з Ізюму, який рятував людей в окупації

Фото: Reporters.
Травматолог Юрій Кузнєцов пів року окупації Ізюму залишався єдиним лікарем міської лікарні.

Юрій Кузнецов отримав орден "За мужність" 3 ступеня.

Ізюмського травматолога нагородили в Києві 21 листопада. Юрій Кузнецов отримав орден від Президента України Володимира Зеленського.

Ізюмський травматолог став відомим усьому світу після звільнення міста Ізюм. Він залишався єдиним лікарем в лікарні під час окупації Росією. Його найдовша зміна почалася в ніч з 6 на 7 березня, коли місто бомбила авіація РФ. Скільки операцій він зробиув за цей час, поки не відомо, а з березня по червень - більше чотирьохсот. У нього в лікарні під час війни народилися четверо дітей. Пологи у жінок приймали в підвальній операційній. Лікар жив так само у лікарні, де не було світла, води, швидко закінчилися ліки.

Найтяжчим, зізнавався лікар, для нього була відсутність будь-якої інформації про родину. Так само, як і для всіх, хто перебував у лікарні. Рідні більшості медиків і пацієнтів лишилися на іншому березі Сіверського Дінця, писав Reporters.

1
Юрій Кузнецов (праворуч) отримав орден "За мужність" 3 ступеня. Фото: ОП.

Росія окупувало місто 1 квітня. Під час окупації в Ізюмі залишалися близько 20 000 мешканців, окупанти не дозволяли організувати "зелені" коридори для евакуації. У місті було найбільше кладовище закатованих і вбитих людей.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.