Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Непридатним для життя визнали модульне містечко у Харкові

Приміщення знаходяться в аварійному стані.

Модульне містечко проінспектували представники омбудсмена. Перевірка виявила приміщення в аварійному стані. Місто ситуацію заперечувати не стало, проте заявило, що зробити нічого не може.

Модульне містечко у Харкові (проспект Льва Ландау, 27-Г) непридатне для проживання. Про це повідомила заступниця харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.

"Ми нічого не можемо зробити. Люди знають, що містечко не придатне до проживання. Люди знають, що це — нежитлові приміщення. Вони навіть готові нам написати розписку, що якщо щось станеться, щось завалитися, то ми не будемо відповідати . Але ви ж розумієте, ніхто з них такої розписки не брав", — сказала Горбунова-Рубан.

Віцемер пояснила: містечко побудоване з монолітних металевих блоків, які неможливо розібрати, щоб відремонтувати. Водночас всі комунікації тут утримують в належному стані. Сьогодні у модульному містечку живе 175 внутрішньо переміщених осіб, зокрема і 85 дітей. Містечко розташоване у зручному місці — поруч є одна поліклініка, дві школи і два дитячі садки, магазини, торговий центр у радіусі одного кілометра, тому переселенці не хочуть залишати його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто з переселенців може отримати матеріальну допомогу з бюджету Харкова

"Люди знають про стан цих контейнерів. Але вони не хочуть залишати модульне містечко. Воно у хорошому місці. Там є прив'язка і до дитячого садка, і до школи. І там ще є ситуація, коли люди їздять на непідконтрольну територію (60 діб вони можуть там перебувати, на 59 добу вони з'являються, реєструються, проплачують своє проживання, знову туди переїжджають). Тобто там є міграція така. Люди не хочуть втрачати з нами контакти. Не хочуть втрачати статус тимчасово переміщеної особи. Вони його підтримують", — пояснила Горбунова-Рубан.

Відзначимо, 23 жовтня на сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини опублікували звіт про плановий моніторинговий візит департаменту моніторингу рівних прав і свобод до модульного містечка у Харкові. Перевірка виявила, що сьогодні всі приміщення модульного містечка оснащені електрикою і водою, електроплитами, бойлерами, електричними батареями, санвузлами, трьома пральними машинами, з яких працюють лише дві. Однак приміщення знаходяться у небезпечному стані. Переселенці живуть у дев'яти 4-модульних приміщеннях і одному приміщенні коридорної системи. Інші приміщення знаходяться в аварійному стані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін виділив Харківській області кошти на підтримку переселенців

"Стан приміщень, у яких проживають внутрішньо переміщені особи, не тільки непридатний, але і небезпечний для проживання. У приміщеннях відсутня вентиляція, через що створюється конденсат і задуха. Вхідні групи до приміщення, де проживають особи з обмеженням руху, не обладнані пандусами і поручнями. Туалетні кімнати і кухонні приміщення також не пристосовані для осіб на візках і милицях", — відзначили на сайті Уповноваженого Верховної Ради.

Водночас під час перевірки жителі модульного містечка скарг про умови проживання не висловлювали. Рекомендації щодо усунення недоліків за результатами перевірки у модульному містечку департамент моніторингу пообіцяв направити до органу місцевого самоврядування.

Нагадаємо, модульне містечко відкрили у Харкові у січні 2015 року. Термін експлуатації приміщень містечка закінчився у 2017 році. Взимку 2021 року секретар Харківської міськради Ігор Терехов заявив, що для переселенців з Донецької та Луганської областей побудують три гуртожитки на місці модульного містечка.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.