Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Не будуватимуть онкоцентр. Харківська обладміністрація розриває договір із підрядником зі Львова

Фото: KHARKIV Today.
Договір розірвав департамент капітального будівництва ХОДА.

Робоча група знайшла множинні порушення умов договору будівництва онкоцентру.

Договір із підрядником, який будує онкоцентр у Харкові, фірмою "Ромб+" розривають. Рішення про припинення договору ухвалила робоча група з проведення аналізу виконання у 2020-2022 роках будівельних робіт за президентською програмою "Велике будівництво". Про це повідомили у Харківській обласній державній адміністрації.

"Робоча група встановила, що ХОДА, як розпорядник коштів, у встановлені договором строки і у повному обсязі зробила оплату виконаних робіт, а також максимально сприяла реалізації проєкту, зокрема, здійснюючи попередню оплату на користь генерального підрядника — приватного підприємства "РОМБ+". Водночас загальна вартість виконаних протягом 2021 року генпідрядником робіт становила менше 40% від запланованого замовником фінансування", — йдеться у повідомленні.

У ХОДА зазначають, що "Ромб+" не виконав належним чином свої зобов'язання та систематично порушував терміни виконання робіт, не використав аванс, не дозволяв підряднику контролювати роботи, вартість і обсяги виконаних робіт.

"Причиною недотримання графіка виконання робіт генпідрядник називав призупинення замовником робіт ще навесні 2021 року на 15 днів для проведення науково-технічного супроводу, який замовник мав здійснити у зв'язку із самовільною зміною генпідрядником вимог до залізобетонних конструкцій, які відрізнялися від встановлених проєктною документацією", — пояснили у ХОДА.

Окрім самого замовника, підрядник звинувачував постачальника залізобетонних виробів, котрий нібито не забезпечував потреби будівництва. Робоча група підрахувала, що заборгованість генпідрядника перевищує мільйон гривень. Враховуючи всі порушення, члени групи дійшли висновку про необхідність розірвання договору.

"Звинувачення генпідрядником замовника у тому, що він не надав креслення залізобетонних конструкцій, суперечить вимогам ДСП і ставить під сумнів його кваліфікацію. Водночас генеральний підрядник не надав документального підтвердження наявності об'єктивних причин порушення термінів виконання робіт. У результаті робоча група дійшла висновку про неспроможність ПП "РОМБ+" виконувати обов'язки генпідрядника", — зазначили в облдержадміністрації.

Заступник голови ХОДА Михайло Харнам повідомив KHARKIV Today, що наразі відставання за строками становить близько півроку. На його думку, після розірвання договору  "Ромб+", найімовірніше, захоче позиватися до суду. Наразі їхні робітники залишаються на будівельному майданчику.

У ХОДА планують якнайшвидше оголосити новий міжнародний тендер і сподіваються, що втрачений час вдасться надолужити.

Зазначимо, раніше голова ХОДА Олег Синєгубов доручив розпочати розробку проєктно-кошторисної документації для третьої черги, щоб уникнути подальших затримок будівництва. Цю пропозицію планували винести на найближчу сесію обласної ради.

Як писав KHARKIV Today, 28 грудня департамент капітального будівництва Харківської обласної державної адміністрації уклав договір із львівською фірмою "Ромб+" на будівництво нового онкоцентру (вулиця Лісопарківська, 4) вартістю 737,75 мільйона гривень.

У 2019 році департамент капбудівництва ХОДА уклав договір про будівництво онкоцентру на 650 мільйонів гривень із харківською фірмою "Трест Жилбуд-1". Сплатили за ним 44 мільйони гривень, потім договір розірвали, оскільки знадобилося коригування проєктно-кошторисної документації.

Тоді її єдиним конкурентом була інша харківська фірма — "Стальконструкція ЛТД". Цього разу, крім цих двох фірм, в аукціоні брала участь львівська — "Ромб+".

Через кілька місяців аудитори знайшли порушення у тендері на будівництво онкоцентру у Харкові, який виграла фірма "Ромб+". Перевірка дійшла висновку, що фірма не відповідає кваліфікаційним критеріям.

 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.