На Харківщині показали, як встановлюють "зуби дракона" для оборони
Смуги оборони на Богодухівщині мають звести до Нового року.
У прикордонних районах Північної операційної зони встановлюють "зуби дракона". Це тетраедри — протитанкові бетонні загороджувальні елементи, які входять в систему оборони взводних опорних пунктів.
На одному з таких рубежів у Харківській області побував Командувач Об’єднаних Сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв, — повідомили у пресслужбі КОС.
"Кожний взводний опорний пункт складається з чотирьох-п’яти смуг інженерних загороджень. Це протитанковий рів, мінне поле, тетраедри, колючий дріт і знову мінне поле. В Північній операційній зоні облаштовано вже понад сто таких позицій. У разі зростання рівня військової загрози на ці оборонні рубежі мають підійти додаткові сили. Ці бригади будуть готові до ведення оборонного бою та стримування просування ворожих сил", — наголосив генерал-лейтенант Сергій Наєв.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де на Харківщині будують фортифікаційні споруди
За словами командувача, раніше українські військові інженери переважно виконували завдання з будівництва польової фортифікації. Проте, Ставка Верховного Головнокомандувача вирішила перейти до довготривалої фортифікації. Роботи виконуються за кошти державного бюджету. виконавці робіт — обласні військові адміністрації.
Як розповів голова Богодухівської районної військової адміністрації Анатолій Рисцов, під час усього циклу будівництва ВОПів місцева влада постійно співпрацює з військовими та узгоджує з ними усі деталі.
Окрім державних коштів, на будівництві оборонних рубежів окрім бюджетних коштів, задіяні також кошти з бюджетів територіальних громад. Роботи на спорудженні смуг оборони в Богодухівському районі добігають кінця, і до Нового року все має бути завершено, запевнив Аанатолій Рисцов.
Як писав KHARKIV Today, Володимир Зеленський назвав регіон одним із найкращих у зведенні захисних споруд. Олег Синєгубов повідомив, що кордони Харківської області укріплюють тоннами бетону та кілометрами ровів. Це відбувається у взаємодії з військовими різних угрупувань, які виступають як замовники зведення захисних споруд. Іноді оборонну лінію доводиться будувати за 1-3 кілометри від російських позицій.