На Харківщині почнеться реєстрація на мультипредметний тест-2023: що треба знати
Цього року реєстрація для участі у національному мультипредметному тесті розпочнеться 3 квітня. Триватиме вона протягом місяця — до 3 травня.
Про це повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти.
Потенційний вступник має самостійно створити персональний кабінет та подати необхідні документи для реєстрації на сайті УЦОЯО. Функція стане доступною як тільки почнеться реєстрація.
В персональному кабінеті здобувач освіти має виконати такі дії:
- унести особисті дані й інформацію щодо участі в НМТ;
- завантажити в електронній формі сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;
- підтвердити бажання взяти участь у НМТ;
- надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру;
- сформувати Сертифікат НМТ 2023 року. .
Копії документів, які знадобляться для реєстрації:
- паспортний документ або інший документ, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюється реєстрація для участі в НМТ;
- документ, що підтверджує інформацію про освіту: довідка з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2023 році (для цьогорічних випускників), або свідоцтво про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);
- документ, що підтверджує внесену інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП): картка платника податків або паспорт громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП.
Після реєстрації повинна надійти інформація від УЦОЯО про те, як дізнатися номер і пін-код для входу на особисту сторінку з актуальною інформацією. Після цього абітурієнт зможе зайти у свій персональний кабінет вступника.
Створити персональні е-кабінети та подати документи учасники реєстрації можуть протягом місяця. До 7 травня особи, які реєструються, зможуть за необхідності внести зміни до своїх даних у персональних е-кабінетах.
Для вступу до вишів у 2023 році можна буде використати результати НМТ 2022 та 2023 років і ЗНО 2020-2021 років.
НМТ відбудеться в один день. Передбачені два обов’язкові предмети: українська мова та математика, а також один предмет на вибір:
- історія України;
- іноземна мова;
- біологія;
- фізика;
- хімія.
На складання тесту абітурієнти матимуть 180 хвилин. Учасники НМТ можуть самі розподіляти час між блоками.
У МОН заплановано дві сесії НМТ-2023:
- основна: 5 червня – 23 червня;
- додаткова: 11–24 липня.
Участь у додатковій сесії можуть взяти ті абітурієнти, які через поважні причини не могли складати тести під час основної.
Як писав KHARKIV Today, більше 500 абітурієнтів із Харківщини отримали по 200 балів за мультипредметний тест. Харківщина посіла третє місце у рейтингу областей.