Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На думку міністра Степанова, в Харківській області вже позитивна динаміка з коронавірусом

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Міністр охорони здоров'я розповів про ситуацію з коронавірусом в Харківській області.

Харківський нардеп в залі ВР повідомив міністру про лідерство Харківської області по коронавірусу, про відсутність місць в лікарнях і затримку кисневої бочки нібито через затори в Суецькому каналі. Міністр погодився з тим, що ситуація напружена, проте говорити про її рішення не став.

16 квітня під час години запитань до уряду міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що в Харківській області йде на спад динаміка рівня госпіталізацій хворих на коронавірус, але ситуація залишається досить напруженою.

Питання про ситуацію з коронавірусом в Харківській області підняв народний депутат Олександр Бакумов. Він підкреслив, що регіон лідирує за новими випадками коронавірусу і смертями за добу, в лікарнях немає місць з киснем. Нардеп обурився аргументацією місцевих чиновників затримкою кисневої бочки.

"Хотів би звернути вашу увагу на Харківщину. На сьогоднішній день Харків — другий в Україні регіон за кількістю поширення коронавірусної хвороби. Сьогодні 30 чоловік померли. Лікарні не готові. Органи місцевого самоврядування, органи державної влади не підготувалися до коронавірусної хвороби. "Швидкі" не забирають людей, кисневих точок не вистачає. Недостатність ємностей кисню обґрунтовується тим, що заблокований, вибачте, Суецький канал. Я вас прошу звернути увагу на Харківщину, потрібно провести перевірку готовності закладів охорони здоров'я, щоб далі боротися з коронавірусною хворобою", — сказав Бакумов.

На що Степанов заявив: перевірку вже провели, невідповідність в кількості ліжок для хворих на коронавірус в реальності і на папері виявили, як додати ліжка — вирішили. Перевищення норми завантаженості ліжок з киснем в Харківській області міністр бачить, але відзначає спад динаміки госпіталізацій. Про подальші дії, вирішення ситуації з нестачею місць у лікарнях і кисню — говорити не став.

"Ще минулого тижня була відправлена ​​відповідна комісія до Харкова щодо кількості кисневих точок, ліжок з киснем. Все це перерахували. Загальна кількість розбіжностей була близько 372 ліжок. Було чітко пораховано, яким чином ця кількість буде відновлена. Яка ситуація на сьогоднішній день? Дійсно 68% ліжок з киснем на сьогоднішній день зайнято в Харківській області. Водночас ми вже бачимо по Харківській області від'ємне значення за рівнем госпіталізацій. Тобто рівень госпіталізацій, динаміка госпіталізацій пішла на спад, як по всій країні, так і в Харківській області. Але ситуація дійсно залишається досить напруженою", — сказав Степанов

Відзначимо, станом на 16 квітня в Харківській області перевищені чотири карантинних показники з шести. Відсоток від епідпорогу становить 121,6 при тому, що норма — менше або дорівнює 100.

Решта критеріїв відображаються за останні три дні. Коефіцієнт виявлення випадків інфікування давно перевищив норму 20%, на 15 квітня становив 20,2%. Рівень госпіталізації дорівнює 69,6 на 100 тисяч населення, коли повинен бути менше або дорівнює 60.

Завантаженість ліжок з киснем — 68,4% при нормі менше або дорівнює 65%.

Не виходить за норму тільки динаміка рівня госпіталізацій — 12,9% за останній день (норма повинна бути менше або дорівнює 50%) і охоплення тестуванням — 1500 на 100 тисяч населення (норма — більше або дорівнює 300 на 100 тисяч населення).

Як писав KHARKIV Today, 16 квітня Харківська область побила власний рекорд за кількістю смертей від ускладнень після коронавірусу. Вперше за рік від коронавірусу померли 30 жителів за добу. З початку пандемії в регіоні зареєстровано 2342 смерті. До того ж, тривалий час область перебуває в лідерах за кількістю нових хворих: за добу діагноз підтвердили 1377 жителям.

Нагадаємо, 29 березня міністр охорони здоров'я Максим Степанов підписав розпорядження про перевірку опорних лікарень Харкова та Одеси. Метою перевірки називали верифікацію даних, які подають ці лікарні до інформаційно-аналітичної системи Med Data. Пізніше в Харківській ОДА прозвітували про результати перевірки та заявили про незначну невідповідність.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.