Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Митрополита Ізюмського, який співпрацював з окупантами, позбавили почесного звання

Підписано відповідне розпорядження.

Із проханням позбавити почесних звань митрополита та співака звернулися депутати, наразі рішення ухвалене.

23 листопада начальник Ізюмської міської військової адміністрації Валерій Марченко підписав розпорядження про позбавлення звання "Почесний громадянин міста Ізюм" митрополита Єлисея (Іванова Олега) та співака Ігоря Демаріна. Про це повідомив заступник ізюмського міського голови з гуманітарних питань Володимир Мацокін.

"Мінус дві нікчемні постаті, що ганьбили наше місто. Повітря стало чистішим", — написав у своєму Facebook Володимир Мацокін.

У розпорядженні сказано, що рішення Ізюмської міської ради №0488 від 10 червня 2011 року та рішення №1618 від 25 травня 2018 року, якими були присвоєні почесні звання Демаріну та Єлисею, втратили чинність.

р
Розпорядження: Володимир Мацокін

Нагадаємо, митрополит Ізюмський та Куп'янський Єлисей брав участь у заходах російських загарбників під час окупації Ізюма та Куп'янська. На цих заходах був присутній "голова Харківської військової адміністрації" Віталій Ганчев.

Єлисей відмовився виконувати рішення Собору Української православної церкви Московського патріархату, який висловив незгоду з позицією патріарха московського Кирила щодо війни в Україні.

Як писав KHARKIV Today, у вересні Єлисея помітили в Росії. 14 вересня Єлисей відвідав одинадцяту православну виставку у Бєлгородській області (Росія). Він втік з Ізюма до Росії, як тільки Збройні сили України почали контрнаступ і деокупацію Харківщини.

Наприкінці вересня Єлисея відсторонили від обов'язків. Ізюмську єпархію тимчасово очолив митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій.

23 листопада на засіданні Священного Синоду в Києві ухвалили рішення про звільнення митрополита Ізюмського і Куп'янського Єлисея. Ізюмську єпархію очолив архімандрит Іоанн (Терновецький).

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.