Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Митрополит із Харківської області засвітився на богослужінні в Москві

Фото: скрин.
Митрополит Ізюмський і Куп'янський Єлисей втік до Росії після деокупації і залишився там.

Зрадник митрополит Ізюмський стоїть на богослужіннях під проводом російського патріарха Кіріла (Гундяєва), який відкрито підтримав вторгнення в Україну.

Митрополит Ізюмський і Куп'янський Єлисей неодноразово попадав в об'єктиви камер у московських храмах. Він стояв на службах Кирила поруч з іншими російськими митрополитами у січні та лютому 2023 року. Чи дали зраднику "власний" храм, невідомо. 

Нагадаємо, утікача планували призначити настоятелем монастиря в Московській області. Колишній митрополит Ізюмський Єлісєй (Іванов) під час окупації Харківщини благословляв "очільника" окупаційної адміністрації Віталія Ганчева. Під час осіннього контрнаступу ЗСУ обидва збігли у Бєлгородську область, а потім Єлисей "засвітився" в Москві.

Навесні 2022 року митрополит Ізюмський відмовився виконувати рішення Собору Української православної церкви Московського патріархату, який висловив незгоду з позицією патріарха московського Кирила щодо війни в Україні. Про це він заявив у коментарі, наданому одному із пропагандистських російських каналів. У вересні 2022 року Єлисєя помітили в Росії, наприкінці листопада його позбавили звання "Почесний громадянин Ізюма". Наприкінці 2022 року Єлисей за поданням СБУ потрапив під санкції РНБО України. 

"Те рішення, яке було ухвалене у Києві 27 травня, де відбувся помісний собор, я не підтримав. Я не хочу порушувати вікової єдності з патріархом Московським і всієї Русі і як правлячий архієрей Ізюмської єпархії ухвалив рішення, і на це у мене є благословення Онуфрія, самостійно приймати рішення в межах своєї єпархії. Я ухвалив рішення: ми залишаємось у статуті, який діяв до 27 травня. Ми згадуємо патріарха і молимося за нього", — говорив Єлисей.

23 листопада 2022 року рішенням Священного Синоду УПЦ звільнено від управління Ізюмською єпархією та почислено на спокій, йдеться на офіційному сайті УПЦ Московського партіархату.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.