Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Митрополит із Харківської області потрапив під санкції РНБО

Єлисей підтримав окупантів.

"Церковний список" санкцій опублікувало СБУ.

Служба безпеки України опублікувала повний список осіб, які за її поданням потрапили під санкції РНБО і були затверджені Президентом Володимиром Зеленським.

Серед представників УПЦ МП, щодо яких будуть запроваджені обмежувальні заходи — Іван Олександрович Іванов (колишній митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей), — повідомили в Управлінні СБУ в Харківській області.

Загалом йдеться про 10 фігурантів, які є представниками УПЦ (МЦ) або тісно пов’язані з цією організацією. Крім Івана Іванова, це:

Новинський Вадим Владиславович (клірик УПЦ);

Лебідь Петро Дмитрович (митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павло, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври);

Швець Ростислав Пилипович (Лазар, митрополит Симферопольський и Кримський);

Удовенко Володимир Петрович (Платон, митрополит Феодосійський і Керченський);

Опанасенко В’ячеслав Олександрович (єпископ Коктебельский Агафон);

Овсянніков Олександр Олександрович (єпископ Джанкойський і Роздольненський Олексій);

Чернишов Костянтин Валерійович (єпископ Бахчисарайський Калленік);

Таранов Олександр Борисович (архієпископ Ровеньківський і Свердловський Аркадій);

Масленіков Олексій Олександрович (колишній митрополит Роменський і Буринський Iосиф).

Більшість із них наразі перебувають на тимчасово окупованих територіях України або за кордоном.

Серед ініціатив, з якими виступали фігуранти санкційних списків: пропозиція приєднати очолювані ними єпархії до РПЦ; співпраця з окупаційною владою; просування проросійських наративів; виправдовування військової агресії Росії в Україні.

"Обмежувальні заходи щодо цих осіб запроваджуються строком на п’ять років і стосуватимуться блокування активів, обмеження торговельних операцій, блокування на виведення капіталів за межі України тощо. Крім того, усі вони позбавляються державних нагород України, а також інших форм відзначення. Відтепер ці особи не зможуть набувати у власність земельні ділянки, приватизувати державне майно та права інтелектуальної власності", — йдеться в повідомленні СБУ.

Нагадаємо, митрополит Єлисей не засудив війну, незважаючи на те, що частина храмів єпархії була пошкоджена під час обстрілів російськими окупантами. 

Митрополит Ізюмський і Куп'янський відмовився виконувати рішення Собору Української православної церкви Московського патріархату, який висловив незгоду з позицією патріарха московського Кирила щодо війни в Україні. Про це він заявив у коментарі, наданому одному із пропагандистських російських каналів.

У вересні Єлисея помітили в Росії.14 вересня Єлисей відвідав одинадцяту православну виставку у Бєлгородській області. Він втік з Ізюма, як тільки Збройні сили України почали контрнаступ і деокупацію Харківщини.

29 вересня митрополита Єлісея усунули від посади, а наприкінці листопада позбавили звання "Почесний громадянин Ізюма".. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.