Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Міністерство енергетики хоче через суд забрати ТЕЦ-2 у друга Геннадія Кернеса

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Павло Фукс отримав проблемну теплоцентраль в управління у 2012 році.

ТЕЦ-2 "Есхар" перебуває в концесії з 2012 році.

Харківська обласна прокуратура звернулася до Господарського суду з позовом про розірвання договору концесії з компанією харківського бізнесмена Павла Фукса щодо Харківської ТЕЦ-2 "Есхар". Про це йдеться в ухвалі суду від 6 березня.

Згідно з Реєстром, 6 березня Господарський суд Харківської області розглянув позовну заяву. До суду звернувся заступник керівника прокуратури в інтересах держави в особі Міністерства енергетики України. Позов спрямований до товариства з обмеженою відповідальністю "ДВ Нафтогазовидобувна компанія", фактичний власник якої — Павло Фукс.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розвідка просить забрати землю в Києві у харківського бізнесмена

Концесійний договір був укладений у квітні 2012 року між "ДВ Нафтогазовидобувною компанією" та Міністерством енергетики та вугільної промисловості України.

Із позовом про розірвання угоди з Фуксом прокуратура зверталася ще наприкінці лютого, однак тоді позов залишили без руху й дали час на усунення недоліків позовної заяви. У березні суд прийняв позовну заяву до розгляду та дійшов висновку про відкриття провадження.

Підготовче засідання у справі призначили на 5 квітня в Господарському суді Харківської області. 

Нагадаємо, державне підприємство "ТЕЦ-2 "Есхар" (Чугуївський район) побудували у 1930 році. Наразі його потужність складає близько 100 МВт.

Наприкінці жовтня 2011 року Кабінет міністрів України ухвалив рішення про включення "ТЕЦ-2 "Есхар" у перелік об'єктів, які можуть бути віддані у концесію. У розпорядженні було сказано, що концесіонер має, зокрема, збільшити обсяг виробництва, підвищити продуктивність праці й не скорочувати кількість співробітників, залучити інвестиції. За рік Верховна Рада дозволила приватизувати ТЕЦ.

У 2019 році Павло Фукс підтвердив, що придбав ТЕЦ-2 "Есхар" в інтерв'ю "Економічній правді".

На питання журналіста, чи купував він ТЕЦ-2, Фукс відповів: "Так. Я не у Бойка купував ТЕЦ-2, а у Юлія Іоффе. Вона їм не потрібна. У них же є харківська ТЕЦ-5. Вони порахували, що немає вугілля, і це буде проблема, тому що вугілля антрацитної группи залишилось на тому боці. А я за хорошу ціну купиі і взяв на себе ці ризики. Я цим дуже задоволений". 

Раніше "ДВ Нафтогазовидобувна компанія" постачала вугілля на "ТЕЦ-2 "Есхар". Директор цієї компанії — Олександр Данилюк, засновники — офшорні компанії "Леттаєр Бізнес Корп." із Сейшел та "Ко-Інвестментс Лтд", зареєстрована у Белізі. Кінцеві бенефіціарні власники компанії — Олександра Нікітіна та Дар'я Гасан, дочка депутатки Харківської обласної ради. Фактичним власником компанії є Павло Фукс. Він викупив "ТЕЦ-2 "Есхар" у колишнього заступника голови Міністерства енергетики та вугільної промисловості та екснардепа Юлія Іоффе (входив до оточення лідера опозиційного блоку Юрія Бойка). Тоді Фукс скуповував активи, які раніше належали оточенню біглого Віктора Януковича.

Станом на 2019 рік у склад "ДВ Нафтогазовидобувна компанія" входила філія "Шахтоуправління з видобутку та збагаченню вугілля" та "ТЕЦ-2 "Есхар". Тоді у "ДВ Нафтогазовидобувна компанія" заявляли, що планують реконструювати "ТЕЦ-2 "Есхар" — установити новий паровий котел та обладнання для очищення димових газів.

15 березня 2023 пресслужба Павла Фукса повідомила KHARKIV Today, що він уже кілька років не має стосунку до ТЕЦ-2 "Есхар". Судячи з офіційної відповіді, 4 червня 2020 року право власності Фукса скінчилося і керівництво ТЕЦ мало ініціювати внесення змін в реєстр. У команді Фукса говорять, що ніякого бізнеса на території Харківської області в нього наразі немає. 

Нагадаємо, батько Дар'ї Гасан, однієї з бенефіціарних власників "ДВ Нафтогазовидобувна компанія", є Олександр Цупило. Його влітку 2021 року призначили заступником голови Харківської райдержадміністрації. Цупило є людиною Володимира Кацуби, родина якого фінансувала партію Шарія.

Павло Фукс був тісно пов'язаний цим бізнесом із іншим харків'янином, нардепом ОПЗЖ Ігорем Абрамовичем. 

"Обидва є уродженцями Харкова і мають кілька очевидних ліній зв'язку. По-перше, у 2015 році Абрамович був призначений президентом ТОВ "ДВ нафтогазовидобувна компанія". Якраз у 2015 році "ДВ нафтогазовидобувну компанію" викупив Фукс у Юрія Бойка, співкерівника ОПЗЖ. По-друге, Абрамович – зять Семена Сироти, заступника міського голови Харкова. Існують фотодокази листування Абрамовича з Фуксом. Там вони обговорюють інтерес групи ДТЕК до Майорівського родовища, яке є одним з ділянок згаданого ТОВ "Голден деррік", - писала "Економічна правда".

Нагадаємо, 10 лютого Державне бюро розслідувань та Служба безпеки України проводили обшуки у народного депутата 8 скликання Ігоря Котвіцького та російського олігарха харківського походження Павла Фукса. Слідчі дії проходили за місцем проживання та у їхніх офісах у Києві й стосувалися справи про видобуток газу.

Окрім того, у січні 2023 року Головне управління розвідки звернулося до Віталія Кличка з проханням забрати землі в Павла Фукса. У документі ГУР посилається на застосовані стосовно громадянина Російської Федерації Павла Фукса санкції і просить зупинити дію рішення Київської міської ради від 20.12.2016 про передачу в оренду підконтрольному Фуксу ТОВ "Інтерстрой груп" трьох земельних ділянок загальною площею понад 5 гектарів на вул. Електриків, 28. 

Павло Фукс був близьким другом Геннадія Кернеса, саме він опублікував єдине фото п'ятого мера Харкова з клініки "Шаріте" і повідомив про смерть Кернеса. Після цього підтримував кандидата в мери Ігоря Терехова.

"Якщо у мене запитають, то я скажу, що краще голосувати за Терехова. Але ж вам цікаві якісь політичні історії, а людям у Харкові важливо, щоб були такі ж дороги, такий же транспорт. Людей такі речі цікавлять", - говорив Фукс у січні 2021 року.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.