Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У харківського екснардепа та олігарха Фукса пройшли обшуки

Фото: ДБР.
Слідчі дії пов'язані з видобутком газу, яким багато років займаються фірми Котвіцького.

Державне бюро розслідувань та Служба безпеки України проводять обшуки у народного депутата 8 скликання Ігоря Котвіцького та російського олігарха харківського походження Павла Фукса.

Слідчі дії проходили вдень 10 лютого за місцем проживання підприємців та у їхніх офісах у Києві й стосувалися справи про видобуток газу.

"Сьогодні правоохоронці провели обшуки у колишнього народного депутата України VIII скликання. Він за попередньою змовою з посадовцями ПрАТ "НАК "Надра України", Держгеонадра, ТОВ "Сахалінське" та комерційними структурами у період 2003-2022 років завдав значних збитків державі. Можлива сума збитків державі може сягати сотень мільйонів гривень. Під "патронатом" екснардепа держструктури надавали спецдозволи на видобуток газу з відвертим порушенням процедур. У результаті сировина на папері коштувала набагато дешевше, також занижувались реальні обсяги видобутку на державному родовищі. Різницю клали до кишені організатори оборудки", - повідомили в Державному бюро розслідувань.

За інформацією Служби безпеки України, Україна втратила право на Сахалінське нафто-газове родовище у Харківській області, хоча з державного бюджету на розробку даного родовища було витрачено понад 1 мільярд гривень.

"За даними геологорозвідувальних робіт, поклади газу на цьому об’єкті становлять щонайменше 15 млрд кубометрів", - повідомляє пресслужба СБУ. 

Під час обшуків у Котвіцького виявлено та вилучено:  чорнові записи та документацію, які підтверджують незаконні операції підконтрольних комерційних структур;  засоби зв’язку та комп’ютерну техніку;  близько 300 тис. доларів США, 250 тис. євро та 1,5 млн грн готівкою.

1
Сахалінське газове родовище. Фото: ДБР.

Відкрите кримінальне провадження за ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем), оперативні дії тривають.

За інформацією Радіо "Свобода", Ігор Котвіцький багато років є найближчим партнером колишнього керівника МВС Арсена Авакова по нафтогазодобувному бізнесу.

Бізнес Котвіцького зосереджений на видобутку природного газу. Зокрема, компанія "Сахалінське" є учасником проекту розробки найбільшого в Україні родовища газу – Сахалінського (Харківська область). 

Під час розслідування "Схеми" з'ясували, що два підприємства восени 2019-го з порушенням процедури, попри незгоду облради, отримали спецдозволи на видобуток коштовних руд танталу та золота в Кіровоградській області. До громадських обговорень щодо видобутку були залучені далеко не всі охочі мешканці та старости сіл, розташованих біля родовищ. А засновників компаній, які планують видобуток, пов’язують із оточенням чинного міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Спецдозволи були видані на видобуток коштовних руд танталу та золота на Кіровоградщині. Ще у радянські часи на території між селами Губівка і Калинівка знайшли запаси золота, але Клинцівське родовище було законсервоване. 

Також у 2016 році "Наші гроші" писали про те, що фірми, де є співзасновником мешканець Полтави Роман Дружбін, отримали доступи до родовища літію в Кіровоградській області, урану в Миколаївській області, нафти і газу в Харківській області. Дружбін пов'язаний із кримінальним авторитетом Павлюченко, який був помічником нардепа з "Народного фронту" Ігоря Котвіцького.

Улітку 2022 року Служба безпеки України почала перевірку факту незаконного переміщення через державний кордон великого обсягу готівкових коштів. Відомо, що 28 мільйонів доларів та 1,3 мільйони євро вивезла чеорез митний пост Закарпатської області дружина екснардепа від "Народного фронту" Анастасія Котвіцька. Це було на 18-й день російської війни, 14 березня.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.