Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ліцей у Циркунах відновлять за 136 мільйонів гривень

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Ціни виявилися завищеними.

За аналізом ХАЦу, для розрахунку очікуваної вартості замовник використав завищені ціни.

Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Харківській області підписала договір із компанією "Індастріал Білдінг Груп" про закупівлю послуги із проведення реконструкції Циркунівського ліцею. Вартість договору склала 136 мільйонів гривень. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на систему публічних закупівель ProZorro.

Оголосили тендер у жовтні минулого року. На реконструкцію планували спрямувати 138 мільйонів гривень. Участь в аукціоні взяли чотири фірми. Найвигідніша пропозиція надійшла від фірми "Строй ЮА", вона пропонувала послугу за 114 мільйонів гривень. Проте у неї були проблеми із документацією. Також були відхилені пропозиції ще двох фірм. Договір підписали з "Індастріал Білдінг Груп". 

"Однак цей учасник ["Строй ЮА" — ред.] не зміг вчасно та без порушень надати документи щодо формування договірної ціни. Представники компанії "Строй ЮА" своєю чергою скаржились, що Служба відновлення не допомогла скласти правильно та вчасно договірну ціну, що дозволило б зекономити 25 млн грн. У Службі відновлення зазначили, що надавали як усні, так і письмові консультації. Також регіональна Служба відновлення відхилила і дві наступні пропозиції: фірми-проєктанта ТОВ "Харківбудсервіс" та ТОВ "Спецтермомонтаж-Енерго". У цих учасників виявили проблеми з наданням банківської гарантії. Таким чином, суттєвої економії коштів не відбулось. Тож угоду підписали з ТОВ "Індастріал Білдінг Груп" на суму 136,5 млн грн. Варто зазначити, що актуальний кошторис завантажений не був. Однак у тендерній документації замовник завантажив локальні кошториси, на основі яких рахували очікувану вартість", — розповіли у ХАЦі.

Антикорупційний центр проаналізував ціни, за якими розраховували очікувану вартість, вони виявилися завищеними. Зокрема, глянцеві снігозатримувачі купляють за ціною 644 гривні, тоді як на сайті "Розетка" такі можна знайти за 255 гривень. Квадратний метр OSB-плити товщиною 18 міліметрів обійдеться у 371 гривню, проте її можна придбати за 214 гривень. За цементну штукатурку Polimin ШЦ-2 сплатять 7,65 гривні (кілограм), "Епіцентр" пропонує її по 5,7 гривні.

Квадратний метр двокамерних віконних блоків із металопластику коштуватиме 8200 гривень, внутрішні металопластикові двері обійдуться у 12 000 гривень (квадратний метр), що на 50% більше за ціни інших замовників послуг з відбудови будинків у Харкові. Радіатор куплятимуть за 17 000 гривень, тоді як ринкова ціна є на 5000 гривень меншою. Завищення виявили й по інших позиціях.

"Поліуретанове сполучне Voramer (поліуретановий клей із певними властивостями) можна знайти удвічі дешевше, ніж було вказано у розрахунковому кошторисі. Вартість двох видів гумової крихти вказали по верхніх цінах, які можна знайти в інтернеті, хоча є варіанти вдвічі дешевші. У розрахунковому кошторисі крихту, що використовують для покриття спортмайданчиків, заклали у півтора раза дорожче, — зазначив ХАЦ. — Тож ми бачимо, що для розрахунку очікуваної вартості використовували значно завищені ціни. Так, фінальний кошторис не завантажений, але ціна підрядника не змінилась суттєво від очікуваної вартості, а це означає, що є високий ризик переплати вже під час виконання угоди. У договорі вказано, що фінансування повністю заплановане на 2024 рік".

За інформацією ХАЦу, раніше ТОВ "Індастріал Білдінг Груп" була записана на менеджерів будкомпанії "Авантаж" колишнього регіонала Анатолія Денисенка. Наразі засновницею "Індастріал Білдінг Груп" вказана Наталія Головко, директором — Тимофій Лучко. Головко також зазначена співзасновником компанії "Інвестиційна група "Авантаж капітал".

Крім того, за цим тендером буде субпідрядник — будівельна фірма "Промтекс", вона отримає 35% від суми тендеру. Входить до консорціуму "Білдінг Груп". До цього ж консорціума належить "Спецбудмонтаж-Україна" Анатолія Денисенка, "Індастріал Білдінг Груп" та "Інкам-Білдінг" Станіслава Києвця.

Як писав KHARKIV Today, 25 квітня 2023 року Кабінет міністрів України затвердив постанову, в якій визначив шість населених пунктів України, де відбуватиметься комплексне відновлення за новими принципами. Серед них були Циркуни. Ці населені пункти будуть відбудовувати повністю, а не окремі будівлі.

Проте улітку у Харківській обласній військовій адміністрації розглядали питання про можливу заміну Циркунів, яке потрапило до переліку на комплексну відбудову, на інший населений пункт. Причиною була безпекова ситуація і щільне замінування. Пізніше стало відомо, що Циркуни залишилися у програмі.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.