Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Як відновлюватимуть Циркуни за програмою Кабміну

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Школа у Циркунах потрапила до експериментальної програми "Відбудуй краще, ніж було".

Циркуни залишилися в у програмі Кабміну на масштабну відбудову. Уже є план, за яким будуть відбудовувати селище, але грошей поки що немає.

Селище на півночі Харківської області залишається у переліку з п`яти населених пунктів України, які будуть відбудовувати глобально за кошти Агенції відновлення. У Циркунах, за підрахунками місцевої влади, через повномасштабну війну було зруйновано майже 80% будівель. Спочатку планують відбудувати місця загального користування, потім - будинки. 

"Циркуни залишаються в програмі. Ми мали забезпечити розмінування. Розмінування уже проведено на 95 %. Агенція з відновлення запланувала там чотири масштабні проекти для реалізації і далі вони йтимуть по відбудові приватного сектору. Звичайно, людей там майже немає, повернулася невелика кількість населення. Доступу до приватних домогосподарств немає, щоб провести оцінку руйнувань. Однак це для нас завдання", - повідомив начальник ХОВА Олег Синєгубов.

У пріоритеті на відбудову - школа, сільська рада, ЦНАП, амбулаторія. Тут ремонтні роботи обіцяють розпочати найближчим часом, терміни завершення невідомі. За словами голови ХОВА, "проєкт буде реалізований своїм часом". 

У Циркунах триває розмінування, тут щоденно працює штаб саперів. Такого щільного замінування, кажуть фахівці, не було ніде на деокупованій території.

За словами голови громади Миколи Сікаленка, залишилося розмінувати небагато. Він сподівається, що роботи з відновлення скоро розпочнуться, але говорить, що грошей поки що немає.

"Так, ми у програмі залишилися, нам Кабмін надав відповідь на офіційний запит. Але грошей поки що немає", - сказав Сікаленко KHARKIV Today.

Як писав KHARKIV Today, на початку літа стало відомо, що у Харківській обласній військовій адміністрації розглядають питання про можливу заміну села Циркуни (Харківський район), яке потрапило до переліку на комплексну відбудову, на інший населений пункт. Причина - безпекова ситуація і щільне замінування. Циркуни розташовані дуже близько до українсько-російського кордону, російські загарбники майже щотижнево завдають ударів по селу.

"Половину населеного пункту розмінували, далі рухаємося. Стикаємося з щільною замінованістю. Наразі стоїть питання щодо можливої заміни цього населеного пункту у проєкті, бо там йдуть обстріли майже щотижня. У нас є населені пункти, які ми можемо пропонувати на заміну. Це не означає, що Циркуни залишаємо, далі будемо дивитися та враховувати військову обстановку", — пояснив тоді Олег Синєгубов.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.