Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Циркуни можуть втратити шанс на повну відбудову

Циркуни. Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
У ХОВА розглядають варіант для заміни населеного пункту.

Циркуни продовжують розміновувати, однак окупанти не припиняють обстрілів.

У Харківській обласній військовій адміністрації розглядають питання про можливу заміну села Циркуни (Харківський район), яке потрапило до переліку на комплексну відбудову, на інший населений пункт. Причина - безпекова ситуація і щільне замінування. Циркуни розташовані дуже близько до українсько-російського кордону, російські загарбники майже щотижнево завдають ударів по селу. Про це пише "Суспільне" з посиланням на голову Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова.

"Половину населеного пункту розмінували, далі рухаємося. Стикаємося з щільною замінованістю. Наразі стоїть питання щодо можливої заміни цього населеного пункту у проєкті, бо там йдуть обстріли майже щотижня. У нас є населені пункти, які ми можемо пропонувати на заміну. Це не означає, що Циркуни залишаємо, далі будемо дивитися та враховувати військову обстановку", — пояснив Олег Синєгубов.

Як писав KHARKIV Today, 25 квітня Кабінет міністрів України затвердив постанову, в якій визначив шість населених пунктів України, де відбуватиметься комплексне відновлення за новими принципами. Серед них були  Циркуни. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль пояснив, що ці населені пункти будуть відбудовувати повністю, а не окремі будівлі.

Масштабний проєкт повної відбудови мав стартувати у Циркунах у середині літа. У громаді не вистачало робочих рук, аби підготуватися до будівництва. Там повинні були обстежити зруйновані будівлі — тобто, кожен будинок та кожну адміністративну споруду і повністю розмінувати територію.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.