Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Лісгоспи Харківської області "зливали" десятки мільйонів гривень фіктивним фірмам

Фото: KHARKIV Today.
СБУ викрила міжрегіональну злочинну групу. Обшуки проводять досі.

Співробітники лісгоспів в Харківській і Луганській областях виводили державні гроші через фіктивні фірми та привласнювали. Послугами конвертаційної мережі користувалися не тільки лісгоспи, але і комунальні підприємства Харківської області.

Співробітники Служби безпеки України викрили міжрегіональну злочинну групу, яка створила схему розкрадання фінансових ресурсів держави в лісовій галузі. Про це повідомив начальник управління Служби безпеки України в Харківській області Роман Дудін.

Слідчі встановили, що організували незаконну схему посадові особи п'яти державних лісгоспів в Харківській і одного в Луганській області. Вони виводили державні гроші через проведення заборонених фінансово-господарських операцій з фіктивними компаніями. Схема працювала давно, її виявили ще в жовтні 2020 року.

Схема: СБУ
Схема: СБУ

Після цього гроші конвертували в готівку і забирали собі через фіктивні фірми, які вносили недостовірну інформацію до Єдиного реєстру податкових накладних. У цих "фірм" не було ні співробітників, ні діяльності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лісгосп в Харківській області можуть оштрафувати на дев'ять мільйонів гривень

Силовики вже провели тридцять обшуків в офісах і за місцем проживання пов'язаних з роботою "конвертаційних центрів" в Харківській, Луганській, Київській та Дніпропетровській областях і виявили печатки фіктивних підприємств, фінансово-господарську документацію, електронні носії інформації.

Фото: СБУ

За словами Дудіна, подібна схема існує не тільки в Харківській області. Фіктивні фірми нібито надавали повний комплекс послуг з деревиною — розпил, обробка, навантаження, потім звітували про виконання робіт, хоча за фактом вони вже були виконані.

"Це вертикально побудована корупційна схема, історія, коли група керівної ланки добре розуміє, що відбувається, і виводить ці гроші, це не може бути одна людина або рядовий лісник. Ми бачимо, що ліс якісний, а його продавали як дрова. Відтак наносили шкоду бюджету", — повідомили в СБУ.

Вирішується питання про вручення зловмисникам підозри за ч. 2 ст. 205-1 (підробка документів, які подаються для державної реєстрації юридичної особи) та ч. 2 ст. 212 (ухилення від сплати податків) Кримінального кодексу України. Також зараз встановлюють правоохоронців і посадових осіб контролюючих органів, які "кришували" схему.

Фото: СБУ

 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.