Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Криголам з харківськими полярниками прибуде до Антарктиди до квітня

 Фото: НАНЦ 
Криголаму "Ноосфера" треба пройти протоку Дрейка.

Одні полярники змінять інших.

Команда 27-ї Української антарктичної експедиції на криголамі "Ноосфера" вже прямує до Антарктиди. Про це 26 березня повідомили у Національному антарктичному науковому центрі.

Пізно ввечері 25 березня команда 27-ї Української антарктичної експедиції вирушила із Чилі на станцію "Академік Вернадський". Вперше за 20 років полярники прямують до Антарктики на власному судні під прапором України — науково-дослідному криголамі "Ноосфера".

Попереду — прохід протоки Дрейка (це штормове місце на планеті), а далі на експедицію чекає станція "Академік Вернадський" — найвіддаленіший куточок України у світі. Там 27-а Українська антарктична експедиція має змінити колег із 26-ї експедиції, які вже рік відпрацювали в Антарктиді. Також судно доставить на станцію надзвичайно необхідні вантажі — пальне, продукти, обладнання, будівельні матеріали тощо. Очікується, що "Ноосфера" прийде на станцію "Академік Вернадський" за п'ять-шість днів.

 Фото: НАНЦ
 Фото: НАНЦ 

Нагадаємо, з України полярники вирушили на станцію "Академік Вернадський" на початку березня. В Антарктиді зимівники цілий рік проводитиму дослідження та безперервні спостереження, а також забезпечуватимуть роботу "Академіка Вернадського".

Як писав KHARKIV Today, до зимувального загону нової антарктичної експедиції (14 осіб) увійшли троє харків'ян — двоє геофізиків та дизеліст. Останній прибув на крижаний континент ще у лютому. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.