Екскомандувача ОТУ "Харків" вдруге затримали
Екс-командувача ОТУ "Харків" Юрія Галушкіна повторно затримали після звільнення із СІЗО під заставу. Йому готуються висунути йому нову підозру.
Удень 22 січня за колишнього командувача ОТУ "Харків" Юрія Галушкіна, якого підозрюють у провалі оборони Харківщини навесні 2024 року, внесли заставу 5 мільйонів гривень. Він мав вийти на свободу на час слідства. Проте коли він покидав слідчий ізолятор, його знову затримали, аби повідомити підозру за новими статтями.
Як повідомили у Державному бюро розслідувань, підозра стосується сприяння в самовільному залишенні поля бою або відмові застосування зброї.
Також у ДБР зазначають, що Галушкін під час оборони Липецької громади на Харківщині хибно оцінив потенціал ворога й обстановку та своїми діями сприяв самовільному залишенню поля бою бійцями 125 окремої бригади ТрО. За даними слідчих, командувач проігнорував наявні розвіддані, оцінив наступ росіян "як малоймовірний" і віддавав накази, які не відповідали реальній обстановці на фронті, що призвело до трагічних подій.
За першу добу наступу росіян майже 100 українських військових були поранені, вбиті або зникли безвісти.
"У межах розслідування кримінального провадження щодо недбалості командирів під час оборони частини території Липецької сільської територіальної громади Харківського району було з’ясовано, що екскомандувач ОТУ «Харків» не вірно оцінив потенціал ворога та обстановку на ділянці відповідальності та своїми діями також сприяв самовільному залишенню поля бою бійцями 125 обр ТрО. Встановлено, що військовий командир проігнорував наявні розвіддані, оцінив наступ росіян на даній ділянці «як малоймовірний», та відповідно віддавав накази та розпорядження підлеглим, які не відповідали реальній обстановці, що у підсумку призвело до трагічних подій на лінії фронту. Через прорахунки в командуванні та самовільний відхід із займаних позицій бійців та певних підрозділів 125 обр ТрО була втрачена стратегічна ініціатива і ворог зумів заглибитися в смугу оборони бригади на відстань до 10 км, що дозволило їм знову із артилерії обстрілювати Харків. Також в результаті таких дій лише за першу добу наступу ворога було поранено, вбито або пропало безвісти майже сотня наших військовослужбовців", — повідомили у ДБР.
Юрію Галушкіну планують оголосити про підозру за ч. 5 ст. 27, ст. 429 КК України (сприяння у самовільному залишенні поля бою або відмова діяти зброєю).
Адвокат Галушкіна Михайло Величко говорить, що ніяких нових фактів так званої злочинної діяльності генерала щодо тих же самих подій, які мали місце в травні 2024р. під час командування ним ОТУ "Харків", немає. Сторона захисту проситиме про об'єднання двох проваджень в одне.
"Мова йде про той же самий період часу та обсяг подій, які вже є предметом дослідження попереднього кримінального провадження, яке тривалий час здійснюється починаючи ще з 11.05.2024р. Таким чином, ДБР та прокуратура ігноруючи необхідність здійснити виконання рішення суду від 21.01.2025р. фактично вчиняє злочин передбачений ст. 382 КК України, умисно, використовуючи службові повноваження в супереч закону, створює штучні докази для отримання нагоди випробувати долю вдруге. Вчора, мною подано клопотання про обєднання обох кримінальних проваджень, що виключає повторне обрання запобіжного заходу, так як обʼєднаному провадженню буде автоматично присвоєний номер провадження внесеного в ЄРДР 11.05.24 в рамках якого вже обирався запобіжний захід 21.01.25. Звісно, клопотання про обʼєднання буде прокурором проігноровано, що в чергове буде свідчити про обвинувальний ухил усіх дій зазначених правоохоронних органів та невідповідності їх ініціативних дій завданням кримінального провадження передбачених ст. 3 КПК України", — написав захисник.
Нагадаємо, двох генералів, колишнього командувача ОТУ "Харків" Юрія Галушкіна та екскомандира 125-ї бригади, що у травні 2024 року тримала оборону на півночі Харківщини до Вовчанська, Артура Горбенка, а також полковника Лапіна, екскомандира 23-ї бригади, затримали 20 січня 2025 року. Їх підозрюють у провалі оборони Харківщини у травні 2024 року. Тоді росіяни вдруге змогли просунутися углиб України на 10 кілометрів, на відтинку від Липців до Вовчанська.
Численні військові та мер Львова вступилися за воєначальників.