Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Коли в Харківській області з'явиться новий голова адміністрації?

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Протягом місяця склад президії облради кардинально зміниться.

Область залишилася без керівництва. Голову ХОДА Айну Тимчук звільнив президент, а керівник обласної ради Артур Товмасян перебуває під слідством і ось-ось буде зміщений з посади. Експерти впевнені: крісло в казенному будинку на площі Свободи будуть порожні недовго.

12 серпня в Харківську обласну адміністрацію має надійти розпорядження про звільнення Айни Тимчук та призначення виконуючого її обов'язки — нинішнього заступника по роботі з правоохоронними органами Олександра Скакуна.

В очікуванні фельд'єгеря

Ще на початку тижня Айна Тимчук інспектувала об'єкти будівництва, але 11 серпня вона поїхала у відрядження до Києва, коли повернеться  невідомо. На офіційному сайті ХОДА сьогодні виходять новини з заступниками. Їх  п'ятеро, і для них теж багато чого змінюється. Антон Деньгуб, якого Айна Тимчук забрала на роботу з Дніпра, написав заяву на відпустку, всі інші працюють. Ще один заступник, Олександр Скакун, залишений в "білому домі" за старшого.

"Сьогодні фельд'єгерською поштою прийде указ президента про звільнення Айни Тимчук і указ про те, щоб тимчасово покласти виконання її обов'язків на Олександра Скакуна. Я найдовше перебуваю на посаді заступника голови, у мене був широкий спектр функціональних обов'язків і якийсь досвід я, напевно, напрацював", розповів Скакун.

скакун
Олександр Скакун обіцяє на новій посаді боротися з коронавірусом. Фото: ХОДА

Він прийшов в адміністрацію ще при Юлії Світличній, у 2016 році, до цього 22 роки пропрацював в СБУ. У ХОДА Скакун відповідав за співпрацю з правоохоронними органами, а після звільнення першого заступника голови облдержадміністрації Тетяни Єгорової-Луценко перебрав на себе її обов'язки.

"Уже тривалий час першого заступника немає, тому я виконую і ці функції, дуже великі  там і економіка, і транспорт, і промисловість. У понеділок ми будемо коригувати цю історію, переформатуємо роботу. Силовий блок залишається на мені, але ми це закріпимо в понеділок",  говорить тимчасово виконуючий обов'язки голови ХОДА.

Обговорювати причини звільнення Тимчук він відмовився, але висловив упевненість, що "ми скоро побачимо її на інших напрямках державної служби".

Призначать до старту виборів

Харківська область залишилася в цікавій ситуації: немає голови адміністрації, з великою часткою ймовірності на початку вересня буде відсторонений від посади голова обласної ради, міського голови в самому Харкові теж немає — є виконуючий обов'язки Ігор Терехов. Тим часом політичні експерти впевнені, що в такому положенні немає нічого страшного. В Україні були випадки, коли голови адміністрацій довго часу не призначалися (після Революції Гідності), а виконуючі обов'язки роками очолювали цілі міністерства (як екс-керівниця МОЗ Уляна Супрун).

З іншого боку, безвладдя в обласній раді та адміністрації затягнеться ненадовго  попереду вибори міського голови, і залишити Харків в цей час без нагляду Офіс президента не ризикне.

"Вибори мера Харкова дуже важливі для всієї країни, і потрібен повноцінний губернатор. Я думаю, його призначать. Якщо у Зеленського когось усувають, то у них є заміна, а якщо заміни немає, то не поспішають знімати", — заявив KHARKIV Today політолог Володимир Фесенко.

У тому, що голову адміністрації призначать в найближчі тижні, впевнена і політологиня Юлія Біденко, але, на відміну від свого колеги, сумнівається, що кандидатура вже є.

"Відставка Тимчук була запланованою, в якомусь сенсі це  ефект інформаційної кампанії. Проте, в найближчі тижні ми побачимо нового або нову голову облдержадміністрації",  вважає експерт.

Набагато більш спірне питання  кого призначить президент. Володимир Фесенко припускає, що в кріслі керівника області знову може опинитися людина з іншого регіону, можливо, хтось із молодих менеджерів команди президента. Втім, лава запасних по Харкову у "Слуг народу" вкрай невелика, вибір ускладнюється тим, що всередині партії влади є різні групи впливу. Офіційно за підбір кадрів в регіонах до недавнього відповідав заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко, виходець з Дніпропетровщини, чиєю креатурою називали Айну Тимчук. Свої інтереси в області є і у керівника Офісу президента Андрія Єрмака, який недавно очолив президію Місцевих і регіональних влад при президенті. Останнім часом в колах, близьких до Офісу президента, кажуть про конфлікт цих двох близьких Зеленському політиків. Харків в черговий раз стане полем битви в більш масштабнішій "війні".

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.