Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Кого у Харкові не пускають на роботу без COVID-сертифікату

Фото: ГУ ГСЧС в Харьковской области
З 9 грудня розширено перелік професій, для яких вакцинація є обов'язковою.

Звільняти працівника через відсутність щеплення — незаконно.

З четверга, 9 грудня, починає діяти наказ Міністерства охорони здоров'я, який розширює список професій, де працівники підлягають відстороненню від роботи за відсутності вакцинації проти коронавірусу. Згідно з документом, якщо працівники досі не мали бодай однієї дози, їх усувають від роботи без збереження заробітної плати. Про це повідомляє пресслужба Харківської обласної державної адміністрації.

Крім педагогів і держслужбовців, щеплення тепер обов'язкове для працівників підприємств та установ, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади (це відомчі державні заводи, дослідницькі центри тощо); установ, що надають соціальні послуги; установ соціального захисту для дітей; реабілітаційних установ; держпідприємств, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави", — пояснив директор департаменту охорони здоров'я Харківської ОДА Максим Хаустов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жителі Харківської області не хочуть вакцинуватися проти коронавірусу

За інформацією ГУ Держпраці у Харківській області, контроль за допуском до роботи покладається на керівника підприємства. Він же відповідає за порушення правил карантину (ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

"Важливо, що звільняти працівника через відсутність щеплення незаконно. Для цього відсутні правові підстави. Як тільки працівник отримав принаймні одне щеплення проти COVID-19, то підстав для продовження його усунення від роботи немає. Працівник має бути допущений на роботу", — розповіли в управлінні Держпраці.

Також повідомляється, що якщо передбачено таку можливість, невакцинований працівник може перейти на дистанційну (надомну) роботу. При цьому "переведення на таку форму роботи має вищий пріоритет, ніж усунення без збереження заробітної плати".

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.