Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків'яни не платитимуть за транспорт ще рік, але є нюанс

Фото: KHARKIV Today.
Із міського бюджету на 2024 року знову виділятимуть кошти на дотацію міського транспорту.

Депутати Харківської міської ради затвердили бюджет на 2024 рік, у якому залишили витрати на фінансування витрат громадського транспорту.

Харків'янам не потрібно буде оплачувати проїзд у громадському електротранспорті ще один рік. Таке рішення затвердили спочатку на виконкомі міськради, а 22 листопада підтримали депутати Харківської міської ради. На це заплановано 1,2 мільярди гривень у міському бюджеті 2024 року. Проц це під час позачергової сесії повідомили заступниця Харківського міського голови Тетяна Таукешева. 

Депутат Харківської міської ради Ігор Черняк (Блок Світличної "Разом"), який зараз служить у ЗСУ, запропонував подумати над диверсифікацією цих витрат, щоб розвантажити бюджет Харкова. Можна було би для частини харків'ян, які знаходяться у складному матеріальному стані, залишити безкоштовний проїзд, а для всіх інших повернути оплату.

"1,2 мільярди на проїзд - це близько 7% доходної частини бюджету. Розумію, що є люди, які залишилися без заробітку. У то же час рік довгий, буде час розробити механізм, коли цією пільгою могли б користатися ті, кому вона необхідна. Дотувати постійно це з бюджету... Якщо ухвалюється таке рішення, давайте продумаємо, яким чином можна диверсифікувати ці витрати. Я би з задоволенням зараз у Харкові платив за проїзд. Давайте запровадимо цю диверсифікацію, яка допоомже зекономити гроші", - сказав Черняк.

Ігор Терехов не відкоментував рішення щодо продовдення дотацій на безкоштовний проїзд для харків'ян, але пообіцяв "ураховувати усі пропозиції". Більшість депутатів підтримали бюджет.

Окрім того, Тетяна Таукешева повідомила, що через централізацію війського ПДФО (із 1 жовтня податок йде не до бюджету Харкова, а до державного) Харківський бюджет втратив 22,2% прибутку. Частину грошей обіцяють компенсувати державними субвенціями.

KHARKIV Today писав, яким буде бюджет Харкова на 2024 рік.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.