Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Яким буде бюджет Харкова на 2024 рік?

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Гроші витратять на компенсацію безкоштовного проїзду та зарплати комунальникам.

Депутати Харківської міської ради затвердили бюджет міста на наступний рік.

У мерії планують, що доходи міста наступного року складуть 17 млрд грн. Більше половини власних доходів місто отримає від податку на доходи фізичних осіб — 55,1%, або 7,2 млрд грн. Крім того, місцеві податки та збори складуть 4,7 млрд грн.

Крім власних грошей, у міський бюджет надійдуть дотації з бюджету держави. Найбільша з них, освітня, становитиме 2,033 млрд грн. Наступного року Харків вперше отримає дотацію для виконання повноважень органами місцевого самоврядування — це 617,4 млн гривень. Будуть також субвенції на продовження третьої лінії Харківського метрополітену (722 млн грн) і на відновлення об’єктів критичної інфраструктури (125,9 млн грн). 

Місто планує витратити 17 млрд грн.

Найбільше витрачатимуть на оплату праці службовців муніципалітету та працівників комунальних підприємств — 48% або 8 млрд 233 млн грн.

Друга за розміром стаття видатків — 4,2 млрд грн на житлово-комунальне господарство. Крім того, мерія передбачила 1,2 млрд грн на відновлення пошкоджених обстрілами об'єктів ЖКГ та інфраструктури 1,2 млрд грн:

  • на реконструкцію та ремонт об’єктів теплопостачання — 475,9 млн грн;
  • відновлення житлового фонду (з урахуванням придбання матеріалів) — 721,4 млн грн.

Стільки ж — 1,2 млрд грн — заклали на компенсацію безкоштовного проїзду в комунальному громадському транспорті.

Галузь освіти та охорони здоров'я потребуватимуть більших видатків — 5,2 млрд грн та 3,6 млрд грн відповідно, але своїх грошей на школи та лікарні муніципалітет майже не витрачає. Левову частину потреб покривають за рахунок субвенцій від Міністерства освіти та Національної служби здоров’я.

Серед інших витрат:

  • транспорт — 2,5 млрд грн;
  • дорожнє господарство — 715 млн грн;
  • соцзахист — 631 млн грн;
  • культура — 391 млн грн;
  • фізкультура та спорт — 221 млн грн.

Крім того, депутати передбачили 39,5 млн гривень на допомогу малозабезпеченим громадянам, людям із хронічним захворюванням нирок та дітям захисників України, які загинули під час воєнних дій.

Як писав KHARKIV Today, бюджет міста втратить у 2024 році понад три мільярди гривень за рахунок централізації податку на заробітні плати військових.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.