Харків'янам міняють вікна у понівечених будинках
Жителів просять повідомляти про розбиті під час обстрілів вікна.
У Харкові продовжують вставляти металопластикові вікна у будинках, які були пошкоджені внаслідок обстрілів. Гроші на це прийшли з Києва. Про це повідомив харківський міський голова Ігор Терехов в ефірі національного телемарафону.
"Продовжуємо з Міністерством регіонального розвитку, Кабінетом міністрів України за субвенцією відновлювати вікна металопластикові там, де це сьогодні необхідно, затверджено відповідним документом Міністерства регіонального розвитку", — сказав Терехов.
Зазначимо, повідомляти про розбиті внаслідок обстрілів вікна необхідно у підрозділи "Жилкомсервісу". Відповідні оголошення з указанням адреси та номерів телефону розклеєні на під'їздах будинків у Харкові.
"Шановні мешканці будинку, які не надали інформацію по пошкоджених вікнах, просимо надати таку інформацію", — сказано в оголошенні, наклеєному на дошці оголошень біля під'їзду однієї з багатоповерхівок Харкова.
Крім того, співробітники "Жилкомсервісів" самостійно дзвонять мешканцям будинків задля з'ясування стану вікон. Однак вікна з незначними пошкодженнями не замінюють.
"Мене запитали, чому я не дзвоню з приводу пошкодження вікон, оскільки оголошення є біля під'їзду. Я описала свої пошкодження — скло пробито наскрізь, рама вціліла. Але мені сказали, що цього недостатньо, щоб замінити вікно. Замінюють, коли повністю пошкоджене вікно, вибита рама", — розказала KHARKIV Today харків'янка Вікторія.
Звертатися щодо заміни вікон можна також до Харківської міської диспетчерської служби "1562" (номер телефону — 1562).
Нагадаємо, наприкінці квітня Кабінет міністрів України виділив з резервного фонду державного бюджету 250 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків бойових дій у Харківській області. Ці кошти передбачені для проведення робіт з обстеження будівель та споруд, ремонту та заміни вікон, ремонту дахів та покрівель, ремонту тепло-, водо-, газо- та електромереж, розбирання зруйнованих конструкцій.
Половина цих коштів піде на відновлення об’єктів обласного підпорядкування, решта — міського. На початку липня був перший перелік будівель, де пройдуть аварійно-відновлювальні роботи. Це школи, дитячі садочки, медичні заклади, будівлі Держслужби з надзвичайних ситуацій, багатоквартирні будинки, адмінбудівлі, котельні. Загалом — 45 об’єктів у Харкові, а також населених пунктах Чугуївської та Роганської громад.