Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Де у Харкові ремонтують побиті війною будинки

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
У місті зруйновано 3500 багатоповерхівок.

На деякі з будинків витрачають кошти державної субвенції.  

У Харкові та громадах області вже розпочали відновлювати пошкоджені внаслідок обстрілів житлові будинки. Зокрема, в багатоповерхівках встановлюють нові металопластикові вікна. Відому на 4 липня інформацію про відновлення інфраструктури зібрав Харківський антикорупційний центр.

За даними пресслужби Харківської обласної військової адміністрації, у квітні Кабінет міністрів виділив Харківській області з резервного фонду держбюджету 250 мільйонів гривень для ліквідації наслідків бойових дій. Половина цих коштів піде на відновлення об’єктів обласного підпорядкування, решта — міського. І на сьогодні вже є перший перелік будівель, де пройдуть аварійно-відновлювальні роботи. 

Як зауважив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, у цьому переліку школи, дитячі садочки, медичні заклади, будівлі Держслужби з надзвичайних ситуацій, багатоквартирні будинки, адмінбудівлі, котельні. Загалом — 45 об’єктів у Харкові, а також населених пунктах Чугуївської та Роганської громад. Наразі частково укладено договори з підрядними організаціями, які готові приступити до виконання робіт. Перелік об’єктів, де планується виконати ремонтні роботи, не публікується державними органами з метою безпеки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові зможуть відновити газопостачання на Північній Салтівці

За даними антикорупційників, щодо відновлення в області, то є три розпорядники коштів: обласні департамент ЖКГ та ПЕК — 75 мільйонів гривень, департамент капітального будівництва — 40 мільйонів гривень і департамент містобудування та архітектури — 10 мільйонів гривень.

"Варто відзначити, що відкритої інформації щодо підрядників для цих робіт поки що немає. Однак, на сторінках у соціальних мережах адміністрацій районів міста офіційна інформація, а значить допустима для публікацій, щодо відновлення з’являється", — поінформували антикорупційники.

Вони зібрали повідомлення про роботи, які вже йдуть в місті, зокрема, за рахунок державної субвенції. Відомо, що у Харкові розпочали відновлення будинку по проспекту Новобаварському, який постраждав у результаті авіаудару. Підрядником є комунальне підприємство "Харківспецбуд".

Наразі тривають роботи з прибирання будівельного сміття, ремонту покрівлі, встановлення балконних огороджень, вказано у повідомленні адміністрації району.

Скрін: ХАЦ
Скрін: ХАЦ

"У Київському районі проводяться роботи по ліквідації руйнувань, отриманих внаслідок обстрілів центральної частини міста Харкова. Спеціалістами підрядної організації виконуються роботи по ремонту покрівлі по проспекту Героїв Харкова, 27. В житлових будинках по вулиці Чернишевській, 15 та проспекту Героїв Харкова, 3 ремонтні роботи вже виконані”, — йдеться у повідомленні адміністрації району.

Скрін: ХАЦ
Скрін: ХАЦ

У багатоповерхівках Холодногірського району встановлюють металопластикові вікна. За даними адміністрації району, зараз роботи зі скління виконують у житлових будинках по вулицям Холодногірська та Велика Панасівська.

Фото: ХАЦ
Фото: ХАЦ

Адміністрація Основ’янського району міста повідомила, на території району продовжують ремонтувати будинки, які постраждали внаслідок ворожих обстрілів. Роботи виконують майстри КП "Харківспецбуд".

Скрін: ХАЦ
Скрін: ХАЦ

Також минулого тижня поставили нові металопластикові пакети у будинку на вулиці Семінарській, 57-б у Новобаварському районі.

Фото: Харківська міська рада
Фото: Харківська міська рада

Крім того, металопластикові вікна встановлюють в одному із будинків у мікрорайоні Основи. Іще у чотирьох будинках бригади КП "Харківспецбуд" зайняті ремонтом пошкоджених обстрілами покрівель.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни зруйнували ще одну школу в Харкові

Антикорупційники нагадали, з початку війни внаслідок російських обстрілів та бомбардувань у Харкові було зруйновано 3500 будинків, із них 500 багатоповерхівок не підлягають відновленню. Про це повідомив міський голова Ігор Терехов, виступаючи у режимі відеоконференції на засіданні Генеральної Асамблеї Асоціації міст-власників Призу Європи у Раді Європи (Страсбург, Франція).

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.