Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківський чиновник вимагав хабар у підприємця за встановлення кіоску

Фото: Харківська обласна прокуратура
Посадовця вже звільнили.

27-річний чиновник організував хабарницьку схему у Шевченківському районі Харкова.

Слідчі з'ясували, що колишній головний спеціаліст сектору підприємництва та споживчого ринку адміністрації Шевченківського району Харківської міськради організував схему вимагання грошей із фізичних осіб-підприємців.

Хабарі посадовець просив за надання дозволу на розміщення малих архітектурних форм у Шевченківському районі. Зокрема, у червні 2023 року до посадовця звернувся підприємець, оскільки в нього виникли проблеми із розміщеннями кіоску для фаст-фуду на проспекті Перемоги. Проте підприємцю для вирішення питання сказали принести хабар. Затримали посадовця "на гарячому".

"Ділок зазначив, що він має вагомий "вплив" на потрібних людей для облаштування кіоску саме у цьому місці. Проте за "послугу" він встановив суму у 3000 доларів США. Спочатку посадовець адміністрації сказав передати 1000 доларів США через свого знайомого. Підприємець виконав вимогу та передав необхідну суму. Проте вже 7 вересня під час передачі 2000 доларів США особисто головного спеціаліста затримано правоохоронцями в порядку ст. 208 КПК України", — повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Обвинувальний акт склали за ч. 2 ст. 369-2, ч. 5 ст. 27 і ч. 2 ст. 369-2 (одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування, пособництво в одержанні неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування) Кримінального кодексу України.

Обвинуваченого звільнили з посади. Йому загрожує від 2000 до 5500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або ув'язнення від двох до п'яти років. 

з

Як писав KHARKIV Today, співробітник виконавчої служби не хотів без хабаря закривати провадження та виключати жінку з Реєстру боржників. Його затримали.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.