Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

За хабар у Харкові затримали співробітника виконавчої служби

Фото: Харківська обласна прокуратура
Чоловіка затримали під час передачі коштів.

Співробітник виконавчої служби не хотів без хабаря закривати провадження та виключати жінку з Реєстру боржників.

Правоохоронці затримали начальника одного з відділів Державної виконавчої служби у Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, який вимагав хабар у жінки.

Слідчі встановили, що у цьому відділі виконавчої служби знаходилося провадження щодо стягнення з жінки 165 000 доларів і більше ніж 45 000 гривень боргу. Проте потім було відкрито провадження у справі про неплатоспроможність жінки та зупинено примусове виконання. За деякий час справу щодо неплатоспроможності закрили.

"Згодом судом було завершено процедуру реалізації майна та закрито провадження у справі про неплатоспроможність жінки. Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений Кодексом України з процедур банкрутства строк, або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню", — пояснили у Харківській обласній прокуратурі.

Жінка прийшла до відділу виконавчої служби, щоб стосовно неї закрили виконавче провадження та викреслили її з Реєстру боржників. Однак начальник відділу не захотів цього робити без хабаря. Жінка погодилася дати гроші. Хабар передавала прямо у приміщенні виконавчої служби. Там чоловіка і затримали.

"Він вимагав від жінки 4000 доларів США, що становить 154 тисячі гривень, за безперешкодне закриття виконавчого провадження, на що вона погодилась. Чоловік висловив вимогу про передачу грошей в доларах, а потім додав, що не проти отримати гроші і в українській гривні.Не нехтував службовець і місцем передачі грошей: він "запросив" жінку передати гроші до приміщення виконавчої служби. Правоохоронці затримали чоловіка на гарячому під час отримання 154 тис. гривень", — розповіли у прокуратурі.

Начальнику відділу виконавчої служби оголосили підозру за ч. 3 ст. 368 (одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України.

з

Як писав KHARKIV Today, завідувача харківського кладовища затримали за хабар. 42-річний завідувач третього кладовища Харкова у серпні 2023 року вимагав від чоловіка хабар за надання місця для поховання близької йому людини. За допомогу з місцем на кладовищі треба було заплатити 2000 доларів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.