Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківська міськрада має законсервувати пам'ятку архітектури, що руйнується

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Міськрада не уклала охоронний договір.

Обстріляну улітку 2022 року будівлю військкомату потрібно законсервувати.

Харківська обласна прокуратура звернулася до Харківського окружного адмінсуду із позовом, в якому просить зобов'язати Харківську міську раду укласти охоронний договір і привести у належний стан пам'ятку культурної спадщини — будівлю Жовтневого районного військкомату по вулиці Полтавський Шлях. Там потрібно провести протиаварійні та консерваційні роботи.

Нагадаємо, будівля по вулиці Полтавський шлях, 13/15 зазнала значних руйнувань у ніч на 6 липня 2022 року. Росіяни запустили по ній ракету.

Ця будівля є пам'яткою містобудування та архітектури місцевого значення, знаходиться у Державному реєстрі нерухомих пам'яток під охоронним номером 7297-Ха. У 1832 році двоповерховий садибний будинок у стилі класицизму побудував архітектор Андрій Тон на замовлення подружжя Павлових. У будинку були великі вікна на другому поверсі, балкон, чотириколонний портик та медальйони по фасаду.

Останнім часом у будівлі знаходився районний військкомат. Під час ракетного удару значно постраждав фасад будинку, колони зазнали часткових руйнувань.

Будівля знаходиться у комунальній власності. Проте місто досі не уклало охоронний договір щодо неї. Пам'ятка може надалі руйнуватися, якщо у ній не провести протиаварійні та консерваційні роботи.

"Наразі існує реальна загроза її безповоротної втрати. Пам'ятка потребує термінового проведення протиаварійних та консерваційних робіт, які дозволять зберегти її до початку проведення реставрації по завершенню воєнного стану. Водночас бездіяльність власника щодо пам'ятки з кожним роком погіршує її стан через дію природних чинників, призводить до збільшення як обсягу і кількості робіт та, відповідно, їхньої вартості, так і може спричинити повне руйнування і неможливість її відновлення", — зазначили у Харківській обласній прокуратурі.

Тому прокуратура пішла до суду. Харківський окружний адмінсуд відкрив відповідне провадження.

Нагадаємо, у квітні 2023 року на позачерговому засіданні Харківської міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглядали питання щодо подальшої долі будівлі по вулиці Полтавський шлях 13/15. За результатами ухвалили рішення про проведення технічного обстеження цієї будівлі. Після обстеження мали вирішити, що робитимуть із будівлею — проводитимуть реконструкцію чи демонтуватимуть.

5 липня того ж року Департамент житлово-комунального господарства Харківської міської ради оголосив тендер на проведення технічного обстеження стану нежитлової будівлі по вулиці Полтавський Шлях, 13/15.

Як писав KHARKIV Today, уночі 20 травня окупанти знищили пам'ятку архітектури в Ізюмі. Велика вирва утворилася поруч із БК "Залізничник".

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.