Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ворожа ракета знищила ще одну памʼятку архітектури Харкова

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today.
Будівлі було 190 років.

У 1832 році двоповерховий садибний будинок у стилі класицизму, що на сучасній вулиці Полтавський шлях 13/15, побудував архітектор Андрій Тон. 

Будівля добре збереглася до наших днів, однак в ніч на 6 липня її зруйнували росіяни. Ворожа ракета завдала значних руйнувань. Зранку комунальники почали розбирати завали. 

Двоповерхова будівля з історією у кілька сторіч не витримала звірств окупантів. Її звели у 1832 році для подружжя Павлових. Вони запросили одного з найкращих архітекторів Харкова — професора архітектури Андрія Тона, за проєктом якого, зокрема, побудували театр на вулиці Сумській, 9 (нині — імені Шевченка).

Двоповерховий кам'яний будинок на колишній вулиці Єкатеринославській у стилі класицизму з великими вікнами другого поверху, балконом, чотириколонним портиком та медальйонами по фасаду обов'язково вказували на всіх планах Харкова першої половини XIX століття. Це була одна з небагатьох будівель пам'яток архітектури Харкова, яка збереглася у пристойному вигляді на вулиці Полтавський Шлях, 13/15.

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today

На фасаді будівлі була табличка, де зазначалося, що це — памʼятка архітектури та містобудування місцевого значення, садибний будинок 1832 року архітектора Андрія Тона. 

Фото: Харківська обласна прокуратура
Фото: Харківська обласна прокуратура

Тут знаходився Новобаварський обʼєднаний районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.  

Фото: Харківобленерго
Фото: Харківобленерго

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.