Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Окупанти уночі знищили пам'ятку архітектури у Харківській області

Фото: В. Мацокін.
Ворог ударив по сторічній будівлі ДК "Залізничник".

Уночі російська армія завдала удару по Ізюму.

Велика вирва утворилася поруч із БК "Залізничник", будівля значно пошкоджена. Про це повідомив заступник начальника Ізюмської міської військової адміністрації Володимир Мацокін.

"Зруйновано памʼятник архітектури — БК "Залізничник", до війни ми урочисто відсвяткували його сторіччя, був готовий план реконструкції. Десятки гуртків, унікальна сцена, бібліотека, десятки тисяч дітей повʼязували своє дитинство з цим закладом. Жодного військового, приміщення зазнало уражень ще під час окупації", — написав у соцмережах Мацокін.

Нагадаємо, будівля Будинку культури була значно пошкоджена під час окупації міста Ізюм у 2022 році. Російські військові облаштували у БК казарму, у підвалі облаштували катівню, а на верхніх поверхах були вогневі позиції. Пошкодження були зафіксовані ЮНЕСКО.

Будівництво БК розпочалось у 1923 році, у 1926 році відкрили Будинку культури "Залізничник" в Ізюмі.

Нагадаємо, у 2023 році ЮНЕСКО оприлюднила звіт, у якому підтвердили пошкодження 274 культурних об’єктів в Україні від початку повномасштабного вторгнення Росії. На Харківщині були зруйновані або пошкоджені 55 культурних об'єктів, зокрема БК "Залізничник" в Ізюмі.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.